Snak

Mere indhold efter annoncen
Køber virkelig ikke træthed argumentet med de få kampe vi har haft i denne sæson. Bør simpelthen slet ikke være et emne.
Officiel vinder af United-trådens forudsigelser 24/25
Forestil os lige hvis vi får Europæisk, vi kan ikke en gang holde til det her.. Elendige United.
Fucking Malacia. Skulle da være frisk nok.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Hold kæft hvor er det ringe!
Vi skal fandme dominere kampe, når vi får foræret gaver. Maguire og Yoro fine i dag. Sesko får ikke meget at arbejde med, men gjorde det fint. Resten var noget værre pis..
Enig @hedengran. Al den snak om de få kampe der skulle være til vores fordel, og at vi ikke spiller Europæisk osv. jeg tror ikke jeg har set mere end en kamp denne sæson, hvor vi har været modstanderen fysisk overlegne…..det savner jeg lidt en forklaring på….
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hold kæft en jammerlig omgang. Der fik Everton fiaskoen da lige hård modstand som årets værste kamp.. Som forudset ville man have det svært hvis Newcastle mødte op men man var endnu mere slidte end vi troede. Flot kæmpet af dem og man må bare sige det var fortjent med viljen og fighten til forskel.

Et kæmpe minus til Carrick i dag. Bundkarakter for både opstillingen og in-game manament.

En træner der ikke tør rotere overhovedet får det meget svært i næste sæson med langt flere kampe og det var netop noget han skulle bevise han godt kunne. Mange trænere kan få gode resultater hvis han spiller de samme 11 en gang om ugen.

Heldigvis fik man gaven fra Wolves og Villa er gået helt i stå. Vi må huske at det her var en outlier kamp i denne sæson og at man i alle fremtidige kampe får den pause mellem hver kamp som den her tynde trup har brug for. At man så fik endnu en gave med 11v10 gør det bare pisse skuffende i momentet.

Anden kamp i sæsonen man taber mod 10 mand. Av..
Manchester United Brøndby IF
Hold kæft hvor er det utilgiveligt at give 2 mål væk i overtal ...

Vi kan bare ikke spille mere end 1 kamp pr. uge..vi har ingen berettigelse i CL - endnu en elendig præstation og vi ligner ikke et hold...

Ja vi har nogle få gyldne momenter af vores individualister men vi har ikke et hold
Enig @hedengran. Al den snak om de få kampe der skulle være til vores fordel, og at vi ikke spiller Europæisk osv.
Lad os da høre hvad i så mener? Den gamle klassiker med at “spillerne ikke vil det nok”?.

Selvfølgelig havde det været anderledes hvis de ikke havde spillet i søndags og at det så netop er Newcastle ude overdriver bare hvor overmatched de var. Jeg skrev det flere gange inden at det ville gå sådan efter jeg så en video af hvor færdige de var efter Palace kampen..

Jeg tør godt love at man vil se langt mere fysisk overskud resten af sæsonen. Det her var en outlier kamp som kun er så frustrerende fordi man fik en kæmpe gave i form af et rødt kort. Ingen andre kampe resten af sæsonen vil ligne denne rent fysisk forudsiger jeg. Aston Villa er i øvrigt nærmest en komplet modsætning af Newcastle i form af det fysiske.

Edit:
Jeg svarer først i morgen btw. Må prøve at få noget søvn selvom jeg koger lige nu :)
Manchester United Brøndby IF
Jeg gider næsten ikke skrive noget om Mainoo efter den her kamp. Jeg kan ikke se idéen i ham - slet ikke så længe Fernandes er i klubben.
@deebo - vi så det vel senest mod CP der havde spillet midtuge kamp, de skulle decimeres til 10 mand før vi kunne dominere, og vi har set det ofte i denne sæson. Om det er spillerne der ikke vil det nok, tænker jeg ikke generelt, men med de få kampe vi har spillet, sammenlignet med dem der spiller cups og europæisk, undrer det mig vi er så fysisk udfordrede…..og i dag kunne man vel godt sige Newcastle ville det mere end os…selvom vi nok har mere at spille for
Annonce