Snak

Mere indhold efter annoncen
Deebo

Det er jo en af Wilcox store test.

Jeg tror vi kommer til at høre mere røg om baleba hvis denne pris fastholdes. Husk på vi har spillerens løn og accept fra sidste sommer, så vi har nærmest stadig hans “buy in”..

Jeg tror godt man kan se United gå til henholdsvis West ham og Brighton og forsøge at bruge baleba og fernandes imod hinanden 🙂

For begynder West ham der skal sælge at ryste i bukserne hvis Arsenal og psg ikke er så interesseret og de får fornemmelsen af at de mange penge er tættere på Brighton end på West ham?

Tror det hele er forhandling for også at markerede at han ikke fås til 40, som du og jeg i første omgang også gik og troede 🙂
Goddag

Jeg tror at interessen for Baleba er dæmpet betydeligt og at det nok snarere er Scott man vil bruge som presbold til West Ham.
Kan jo selvfølgelig være at PSG bare punger ud og så er den potte jo ude.
Fynbo

Den er også meget mulig, ja! 🙂
Virker til nathaniel Brown er på vej til Bayern for 60 mil euro.
Florentino Pérez: “I will send a €150M BID on Tuesday for a top players from a Champions League team”.

Tror sgu Ugarte vil gøre det godt i den spanske hovedstad sammen med sin landsmand, men han vil sgu blive savnet. €150m kan man dog ikke sige nej til :)
Manchester United Brøndby IF
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Deebo

Det indlæg du skrev sent i aftes, var det en aprilsnar? :)
For hvad betyder "for a top players".
Der er vel lis´om et "s" for meget, eller?

Og hvad vil Real med Manuel?
Fint interview med Omar. Lidt langt og meget standard snak. Synes Brunos var bedre. Men kæmpe cadeau for at være mere åbne selvom det kunne være fedt med lidt mere modspil og kritiske spørgsmål. Han sidder der jo egentlig bare ham Mitten.

Dog hæfter jeg mig ved at det virkelig føles som om der er en plan og at ledelsen arbejder rigtig godt sammen.

Stadion bliver nok ikke i morgen men der arbejdes på det.
@Fynbo
Var det ikke tydeligt nok? :)

@Goddag
Interessant. Det bedste er vel at han gør det og at det er med en journalist der ikke er ansat af klubben. Der gik jo nærmest 18 år uden man hørte et pip fra ledelsen/ejerne til at man nu i det mindste kan høre om deres planer osv.

Ift. at stadion skulle stå færdig i 2030 er de ved at have travlt tænker jeg. Der er jo nogen problemer med dem der ejer jernbanen på grunden eller hvad det er, men det kunne jo være derfor at nogen af Glazerne ønsker at sælge og man kan få en ny investor ind.
Manchester United Brøndby IF
Mht de 150 mil euro for ugarte, så er det næsten for billigt! Lad os play hardball her!

Altså hvis Andersson skal koste over 100 og fernandes 80, så må ugarte mindst koste det dobbelte 😉
Deebo

Absolut! Og der skal han og de have credit for. Tror berrada kan være en hård negl og kynisk.. men tror han er en rigtig god leder 🙂 Wilcox har jeg også altid haft et godt øje til. Vi må se om han kan levere i årets marked, for talentdelen var han rigtig dygtig til 🙂


Ift stadion så trak jeg på smilebåndet. Han siger noget med “vi håber på gode nyheder omkring køb af jorden de kommende uger..” og så er der en kort pause hvor man godt kan se han tænkte “nok ikke uger”
Og ændre det hurtigt til “måneder” 😅

Jeg håber stadig vi får et nyt stadion med at man benytter det gamle til noget. Ved det er dyrt men det ville være fantastisk og kunne give penge andre måder 🙂
Annonce