Snak

Mere indhold efter annoncen
Er det for meget at være utålmodig mht. transfers allerede nu? Jeg synes bare der mangler så mange spillere, så det kunne være rart hvis det kan fikses hurtigst muligt.
Tude

For meget er det vel ikke.
Vi er nok alle lidt utålmodige.
Men altså, der er noget med de priser og i en verden som den vi befinder os i, vil de højeste priser sætte barren for snart sagt alle andre handler.
Sælgere vil være afventende af samme årsag og køberne vil være de mere utålmodige.
Så der er nok ingen vej uden om.

Jeg håber allermest på at vi har flest muligt af de nye på plads til preseason starter og alene det er nok også en kende optimistisk.
Enig @Fynbo
Der er lige præcis en måned til første kamp i preseason starter og mine forhåbninger er da at alle nøglepositioner er blevet købt ind der.

Jeg har forresten lige læst at Liverpool har hijacked Munoz i Osasuna, der mere eller mindre var Newcastle spiller for en dag siden. Det kunne godt gå hen at blive en lige så kedelig sommer for Newcastle som sidste år ser det ud til.
Annonce