Snak

Mere indhold efter annoncen
Man kan jo altid komme med eksempler på fejlkøb - woodward købte jo af navn og ikke gavn. Ferguson købte ofte de bedste….keane, Cantona, Rooney, Rio, Cole etc. og succesen er til at få øje på.

Man må jo som andre siger, bare sætte sin lid til, at klubben ved hvad de laver - ellers skal der nok blive rig mulighed for at brokke sig bagefter:-)
@tudeprinsen….jeg vil have det fint med Sangare nu - og så betale den lavere pris for bouaddi hvis de får lov at beholde ham 1 år mere…..PL er en anden fisk
@fynbo

Når man har spillere der kan sætte fart og drive bolden frem forbi 1-2-3 modspillere, skaber det plads og rum. Vi kan jo ikke forlade os på, at modstanderne altid vil tage teten - tværtimod spiller mange af holdene fra den nederste halvdel - når de spiller mod toppen - med en kompakt opstilling. De kampe har vi det svært i…..så jeg mener bestemt vi har brug for den type spillere.
Nå en lille statusopdatering på vinduet her:
https://imgur.com/a/JydaypS

Og så selvfølgelig igen et bud på hvordan det bør forløbe herfra:
https://imgur.com/a/R72bJBY

Hvad siger vi? :D
Manchester United Brøndby IF
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fabrizio
Éderson is in England over the next few hours for new medical tests with Manchester United. Only after the second round of medicals will United give a response on whether or not they will proceed with the €45m deal.

Mærkelig situation.
Manchester United Brøndby IF
Ja man ved ikke rigtig om man lægger for meget eller for lidt i det.

Men er første del lavet i usa med Brasiliens stab ved siden af, kunne man jo forestille sig, at det er for at undgå at blive påvirket af dem, hvis nu man er uenig eller utryg ved processen og analyserne.

Fornuftigt at vente og undersøge selv. Men stakkels mand hvis ikke den kommer hjem og det er pga noget andre klubber nok også vælger ham fra på.
Ved ikke med Summerville før Rashford er afklaret. Synes vi skal prøve med Truffert før Hall. Welbeck OK, men drop Summerville og smid Rashford og Summerville penge til Bournemouth for Kroupi.

Med Truffert eller Hall, har vi Dorgu der også kan dække hhv. LB eller LW og vi har Cunha til LW.

Sangare, Bouaddi(aftale nu - tilgang næste sæson), Kroupi, Truffert/Hall
Det lyder godt nok mærkeligt med Ederson. Jeg har måske et lille håb for at den ikke går igennem og man evt. så kan købe både Bouaddi og en anden som Sangare, Camara eller en 3.
@Marty
Hvor er ham Kroupi bedst? Ville være overkill at bruge så mange penge på en Sesko rotationsspiller. Medmindre han kan spille venstrekant også, så er det mange penge på en spiller der ikke kan spille sin 10´er før Bruno er væk og hvor man forhåbentlig allerede har den unge stjerne på 9´eren.

Summerville og Rashford sammen er bare for breddens skyld, men ja det er nok en for meget hvis Dorgu også skal spille kant. Den blev lavet meget hurtigt skal det lige siges :)

Omkring Truffert vs. Hall så håber jeg også at se nogen engelske spillere i truppen. Man er ved at være på grænsen med HG reglerne tror jeg og hvis Maguire, Shaw og Rashford forlader klubben senest næste sommer er der ikke meget engelsk tilbage.
Manchester United Brøndby IF
Annonce