Snak

Mere indhold efter annoncen
Er Mølby kommentator igen?? Godt jeg ser den på engelsk TV. Hvornår fanden lærer de at han ikke skal kommentere United?
Økonomisk giver det jo god mening, at have en mand på, der bor i nærheden og synes egentlig også at han er ganske reel, men som Pally var inde på, så ikke altid helt skarp at høre på. Selvfølgelig trak Lammens tiden pga. Harry var ude.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Barry er som altid himmel elle helvede.
Men den eneste angriber de har efter deres katastrofale vindue
@Deebo

Fuldkommen enig. Mbeumo var fremragende i Brentford uden bold, hvor han altid var i bevægelse, især på midten af banen.
Ude på kanten er han simpelthen for svag 1v1, og er alt for nem at lukke ned. Han skal ind i midten, og så må Cunha ryge til højre, eller Rashford. Mbeumo skal ind og lave dybe løb imod midterforsvaret, for det er han god til.
Han er så biased at det gør ondt. Jeg er egentlig ligeglad med om han kommenterer LFC, men det er træls at de bliver ved med at bruge ham på Uniteds kampe.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
De kommer godt nok hurtigt ned med 8-9 mand bag bolden.
Kan blive en lang dag hvis vi ikke får hul på bylden snart
Mere indhold efter annoncen
Annonce
"Den skal ikke dømmes"

Alt imens han mener Dalot skal have gult for at trække i armen, men en albue i halsregionen selvfølgelig ikke skal dømmes.
Altså Barry er da i hvert fald ikke for klog hvis han bevidst ligger sig over til Maguire hver gang de sparker langt.

Det virker helt ulogisk at han ikke går over på Licha.
Manchester United Brøndby IF
Utroligt at dommeren ikke kan se en albue i hovedet på Lammens.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Indrømmet - det er fedt at se Rashford med selvtillid
Man mangler lige det allersidste for at komme frem til chancerne, men positiv præstation efter en lidt usikker start.

Man sidder dog stadig med fornemmelsen at defensiven er skrøbelig når/hvis først Everton kommer op på sidste tredjedel eller får ramt en omstilling. Ja eller dødbold.
Manchester United Brøndby IF
Annonce