Redigerettirs 22. mar 2011
Hargo var nu altså ganske fortrinlig på den centrale midtbane. Primært hans drive med bolden, når han bevægede sig fremad, er savnet i en tid, hvor vores midtbanespillere synes at være lettere angste ved at røre ved bolden i alt for lang tid.
Der er i øvrigt en verden til forskel på den fodbold, vi praktiserede dengang og så nu. I den forbindelse bliver det spændende at se, hvordan de mange kommentatorer vil analysere vores sæson. På trods af de få nederlag og de mange opløftende resultater har holdet kollektivt endnu ikke befundet sig i fascinerende tilstand af effektivitet, som vi omtaler med ét skødesløst ord - form. Sæsonen har vel primært været karakteriseret ved en slags apatisk venten på, at vi atter en gang ville blæse vores modstandere ud af OT, og at kontramissilerne ville blive skudt afsted på stadions England over og efterlade de mange hjemmepublikums med den bittersøde følelse af at have tabt til et bedre hold, der i sidste ende er de værdige mestre. Jeg går ud fra, at det må være denne form for sindsbevægelse, der sammen med vinterens mere rytmiske elendigheder har fået mig tiltrukket af den trøstende rutine, det har været, at sidde og se os nødlande en kneben et-måls sejr igen og igen.
Og igen.
\\\"He got a cake but when it was Roberto Carlos´s birthday, the president of Anzhi gave him a Bugatti.
\\\"I don´t expect City to present Yaya with a Bugatti, we only asked that they shook his hand and said ´we congratulate you´.