Hé hé. Shooter handler jo netop kun om, at du med DIN sarkasme skød dig selv i foden. Har du fået forklaret mange gange.
Og hvordan skyder jeg mig selv i foden ved at jeg er sarkastiskt. Shooter skød ikke sig selv i foden. Han mente Adam Sandler var en lort, og han spiste lort som ham til morgenmad. Alle ved hvad som menes med at man æder en til morgenmad, og det er ikke kannibalisme.
Morsomheden og analogien var for oplagt i morges, men selvironi ejer du ikke, hvorfor vi sidder her nu 20 sider senere. At du reagerede præcis som Shooter og følte du var en fandens Karl over det straffespark, gjorde jo ikke morsomeden mindre. Tilsidst erkendte du det var sarkasme, og så var Shooter altså korrekt. End of story.
Hvad din analogi skulle påvise, ville ske senere i følge dig selv, derved kan det ikke henvises til mit første indlæg.
Hvordan kan Shooter McGavin analogien være rammende for at jeg siger "flot"? Skal jeg ikke ligesom skyde mig selv i foden først - hvis det var det du ville med referencen. Det er ikke at skyde mig selv i foden at være klar over at vi ikke har vundet i 20 år, når det var hele tesen. Der var vist ikke meget som jeg på det tidspunkt eller de næste 7-8 timer skød mig selv i foden med. Helt modsat dig.
Dit roderi med tal må du vist selv tage skylden for.
Det skyder jeg ikke fra mig. Fejlen var min og det sagde jeg med det samme.
Du kunne også her blot have skrevet, at ja, jeg tog fejl,
Det gjorde jeg også. Og helt for sig selv til og med.
men igen kniber det med selvironien, og du kastede dig ud i dit dummeste forsvar til dato.
Det lader til at forsvaret holder ganske fint. 33% på trods af din snævre kasse, hvor du tillægger United 3 pts i din. Du påviste at der er 50% chance for at det havde rakt til en 1. plads. på anden pladsen har vi 4. pladsen i sandsynlighed med 33%. Derved er der god chance for at det bliver en 4. plads med det antal point(som stadigvæk er 3 pts højere end hvad i har), og det er 7 år siden det har rakt til sejr med 80 pts.
Men hvis det er mit dummeste forsvar til dato, så er jeg godt kørende. Hvad som kan være dumt er at hive en prediction frem fra i sommers, når man snakker om andre ting. Men jeg er da villig til at forsvare den - fordi jeg kan.