Snak

Mere indhold efter annoncen
Hmmm, ja jeg havde også gerne set Benzema i United. Men ja, når Real var på banen, virkede det som en del sværere at signe ham.
Men det lader kun til at Real vil købe offensive stjerner, og sekunda forsvarsspillere.
Gad vide hvordan det kommer til at hænge sammen, når de har brugt 2-3 mia. i denne sommer.

Nå men skulle Ferguson ikke annoncere at han har kastet sin kærlighed over Ribery, så Real kan betale 4-500 mio. for ham. Det lader også til, at de går efter de spillere Ferguson angiveligt er ude efter (først Kaka, som Fergia havde udtalt han så som et godt bud som afløser for Ronaldo, derefter Ronaldo, og nu Benzema).

Nu håber jeg endnu mere vi kan få Costa i hus, selvom jeg ikke aner hvor stort potentiale han har, eller hvad niveau han har pt.

Og så er der vel ´kun´ Agüero (pun intended) tilbage af de ønskeangribere jeg havde inden transfervinduet. Nilmar var nævnt, men uden at kende til ham overhovedet, lyder han ikke til at have den klasse de andre nævnte har. Han er også allerede 22 år, og hvis han havde et kæmpe talent, var han jo nok hentet til Europa af en af de store tidligere.

Andre-Pierre Gignac bliver nævnt i dag, men har han niveauet??

Så er der selvfølgelig Zlatan, men er han ikke for stort et Ego at have rendende i United?
Og det vil heller ikke være United stilen, at købe en så gammel angriber for en høj sum - ja, jeg ved godt vi gjorde det med Berbatov, men det tror je s ikke vi gør igen.

Undskyld Duncan, nu ramte syndromet mig lige. Jeg nævner bare navne på spillere der kunne være interessante i Uniteds angreb.

Jeg mener stadig Diarra er interessant, men resten af Reals aflagte spillere, synes jeg bare de skal beholde, så deres omklædning kan blive et fornøjeligt sted at være ;)

Nu synes jeg snart der skal ske noget vi ikke vidste på forhånd. Valencia handlen var vel den mest sikre handel inden sæsonen sluttede. Lad os få Costa, Diarra og Agüero, samt eventuelt endnu en spiller (målmand - hvad med Akinfeev).
Hva sker der for karatekongen

http://ekstrabladet.dk/s…1189197.ece

Mon inspirationen kommer fra Cantona
" Nilmar var nævnt, men uden at kende til ham overhovedet, lyder han ikke til at have den klasse de andre nævnte har. Han er også allerede 22 år, og hvis han havde et kæmpe talent, var han jo nok hentet til Europa af en af de store tidligere."

Igen, igen, igen, igen, facts Crazy.

Tjek dine facts.

Nilmar er 24, og blev i øvrigt allerede som 20 årig hentet til Lyon i 2004. Der startede han som lyn og torden og scorede 2 mål i sin første kamp hvor han blev skiftet ind. I den sæson nåede han op på 32 kampe i ligaen og fik ikke laver yderligere scoringer. Bedre gik det i CL hvor han spillede 9 kampe og lavede 4 mål. Sæsonen efter blev han udlånt til brasilianske Corinthians, dels fordi Lyon allerede havde en række etablerede stjerner i Fred, Wiltord, Baros og Govou, men også fordi Lyon havde en hel del ikke-EU spillere de skulle holde styr på.
Den der er godt tilfreds, er en rig mand - Lao Tzu
Igen, igen, igen, igen, facts Crazy.

Tjek dine facts.

Hvorfor skulle jeg??
Manden virker totalt uinteressant.
Men det var nævnt i en af artiklerne, at han var 22 år. Og om han er 22 eller 24, og ikke har slået til i Lyon, er mig da totalt uinteressant. Min pointe om, at han ville have spillet ved en af de store nu, hvis han havde stort nok potentiale holder da stadig.

Igen begynder du at diskutere totalt ligegyldige facts uden at forholde dig til hvad pointen er - nemlig at manden ikke bør være kandidat til United.
Er det her i den almene panik over, at der kun er godt to måneder til transfervinduet lukker, tilladt at komme med et bud på et grundløst transferrygte?

I så fald vælger jeg Fabiano. Han har lige scoret to mål i en fodboldkamp. Man Utd mangler en angriber. Ergo mangler Man Utd Fabiano. Det kaldes logik. !!!FABIANO!!!

Jeg vil vædde på, at den kommer i løbet af den kommende uge. Nogen som tør tage det væddemål?

Hehe, du fik ret: http://www.goal.com/en/n…tshot-luis-

Jeg håber ikke han bliver en spiller Fergie går efter. Han er udemærket, men har IMO ikke klassen til United.
Men jeg kan godt se, at mulighederne (for et stort angrebstalent, eller en rigtig god angriber) er ved at være udtømte, medmindre der render et eller flere store talenter rundt, som vi ikke har hørt om.

Jeg formoder dog, at der arbejdes på højtryk for at få mindst et par spillere mere ind.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Undskyld Duncan, nu ramte syndromet mig lige. Jeg nævner bare navne på spillere der kunne være interessante i Uniteds angreb.

Der er ikke noget at undskylde. Du har helt åbenlyst en sygdom. Det er ikke din egen skyld.
Hvorfor køber i ikke Huntelaar ? (Ingen fornærmelse) men United har været intra i ham tidligere, og tror han vil passe godt ind i SAF spillestil... €20 mill. er en udemærket pris. for en ung, upcoming star...
Landshold: Dansk Boldspil-Union Klubhold: F.C. København & Real Madrid C.F.
Og jo, jeg fik "ret" vedrørende Fabiano, men det var ikke ligefrem udtryk for nogen stor krystalkugle, var det?

Jeg noterede mig i hvert fald, at lige præcis ingen havde lyst til at indgå i det væddemål.
"Hvorfor køber i ikke Huntelaar ? (Ingen fornærmelse) men United har været intra i ham tidligere, og tror han vil passe godt ind i SAF spillestil... €20 mill. er en udemærket pris. for en ung, upcoming star..."

Så hellere forære pengene til Liverpool i stedet.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs601.snc3/31669_392502932332_9489537332_4128284_6357157_n.jpg Glazers out. LUHG Manchester United Supporters' Trust: https://www.joinmust.org/join/free.php
"Og om han er 22 eller 24, og ikke har slået til i Lyon, er mig da totalt uinteressant. Min pointe om, at han ville have spillet ved en af de store nu, hvis han havde stort nok potentiale holder da stadig."

Og holder dig igen væk fra facts som at han havde slået til i Lyon, han var fast mand, både i ligaen og i CL. For grunden til Lyon droppede ham skyldes ikke det fodboldmæssige. For potentialet var der dengang og er der stadig.
Den der er godt tilfreds, er en rig mand - Lao Tzu
Annonce