Snak

Mere indhold efter annoncen
Så kom Pogba på banen. Meget interessant
Han kan vidst ikke ha skrevet under med Juvetus endnu pogba, for ellers ville Ferguson da ikke sætte ham ind?
Måske et lille håb...
Pogba skulle vel skifte i en såkaldt tribunal, hvor det afgøres hvad United skal have af kompensation, hvis han skriver inden kontraktudløb. Alternativt skal han lade kontraktemn løbe ud, hvorefter han kan skifte vederlagsfrit.
moderator
City bagud. absurd.
Dette er en signatur.
De spiller nu en god gang fodbold og efter en halv time, havde de næsten 70% boldbesiddelse. Mancini skifter så Barry, som vel var en af få som var i stand til at bryde spillet. En lige kamp hvor der ikke er blevet skabt det store, men hvor Swansea fortjener det og har forsvaret sig ved at holde bolden i egne rækker.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er godt nok frustrerende at man ikke kan se mere fra Swansea-City, end at bare vente på at der står FT på livescore. go go go go!
Glory, Glory Man United!
city kan psykes. manchester united nr. 1 igen...
gik i seng efter første halvleg
YEEEHAAAA! United nr. 1! Hvis mesterskabet kommer i hus, mod det her City hold, og med den her omgang skader United har haft, er ChL blamagen vel næsten glemt.
Glory, Glory Man United!
Cool, så ligger vi nr. 1 igen.
Jeg var godt nok overrasket over at se Pogba på banen. Kom først hjem til 2. halveg, og vidste ikke han sad på bænken. Men det kan da kun betyde, at han endnu ikke har skrevet med andre. Muligvis har han skrevet med United, eller også prøver den gode Ferguson at give ham incitamenter til det, ved at give ham spilletid. Og det må da betyde noget for knægten, at han får spilletid, og derudover at fansne tager så godt imod ham, og prøver at opildne ham til at blive.

Men hvorfor skulle Cleverley ind. Han kan jo risikere at blive skadet. Det vil da være det bedste at vente til han er blevet helt klar - i starten af næste sæson ;)
Mon ikke jeg mister den plov.

Nani - jeg har lidt på fornemmenlse, at Fergie går all in på torsdag, og derfor sparede Nani i dag, så han kan spille både torsdag og næste søndag.
Med hensyn til Pogba, så går rygterne i England at han har skrevet under på en ny kontrakt, det ville heller ikke ligne Ferguson at bruge ham, hvis han ikke ville skrive under.
Annonce