Snak

Mere indhold efter annoncen
Bold
Carrick har været langt under niveau i preseason, og den sidste virkelig store kamp han spillede var vel helt tilbage i januar/februar i år. Han får nok bare at vide, at han ikke kan være med som blind passager.
\"If Kenny hadn\'t pissed away £35m on the geordie lump we would have had the funds to secure Dempsey and possibly be be in the running for van Persie.\"
Generelt har Fergusons midtbane rotation været ret spøjs her i starten af sæsonen. Til hver af de 3 kampe har der ikke været nogen gengangere fra kampen før.

Håber virkelig ikke historierne er sande, for tror Anderson vil kunne blive rigtig god i denne sæson, hvis han får masser af spilletid OG spiller på den centrale midt.
http://www.youtube.com/watch?v=7gasxpPiews
Ferguson er tilsyneladende vred på samtlige Man Utds midtbanespillere, en forholdsvis stor gruppe mennesker, som udgør cirka to procent af den befolkningen i Nordengland. Ingen har fået to kampe i træk.

Sean Ingle bør snarere koncentrere sig om sine highlights og forkrøblede sammenligninger. Også selv om der da var en vis pondus i hans kobling af Elvis´ hofter omkring 1958 og kommentatorernes skiftende mesterskabsbud her i starten af sæsonen.
Carrick har simpelthen ikke fundet formen, og den har efterhånden været væk i lidt lang tid.

Fletcher er jo soleklart MANDEN på midtbanen for tiden. Han leverer jo nærmest Keane agtige præstrationer for tiden. Og med Scholesys opblomstring her i starten af sæsonen, så er de to nok at betragte som de to første på holdkortet til den centrale midt.

Dog er den jo efterhånden en kendt sag, at Scholesys bentøj ikke længere kan klare 2 kampe om ugen og Fletcher havde vidst fået fri mod Burnley pga. noglge familie problemer.
"Wonder, and it's no wonder"
Familie problemer?

Fergie er ved at blive blød.

Skuffende.

Men ja, Fletcher er vist efterhånden det første navn på holdkortet, og det har knægten også fortjent. Så må de andre kæmpe om pladsen ved siden af indtil der indkøbes nye kreative kræfter.
\"Since 1990 the backpass rule Has been taken away from Liverpool And since that date they\'ve had to wait. So let\'s sing them a song that they fucking hate. 23 years.........Fuck all\"
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Carrick var sgu da eneste mand der forsøgte noget defensivt på den midtbane i CL finalen. Men når man er ene mand om det, så er det svært for selv den bedste.

At skille sig af med ham vil være torskedumt, selv for Fergie.
Den der er godt tilfreds, er en rig mand - Lao Tzu
Jamen, ved sgu heller ikke om det passer, at det var pga. familie problemer. Det var hvad der først blev meldt ud, men han var trods alt taget med truppen til Burnley...
"Wonder, and it's no wonder"
Den har formentlig været fremme tidligere, men stødte lige på dette klip, hvor Gary Pallister får et uventet kompliment

http://www.youtube.com/w…zgovSQv1SXM

Haha, som de også skriver inde på youtube, er det fedt at hun selv lige kaster et hurtigt blik ned, og derefter gør hele situationen værre med kommentaren "perhaps it´s the angle".
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs601.snc3/31669_392502932332_9489537332_4128284_6357157_n.jpg Glazers out. LUHG Manchester United Supporters' Trust: https://www.joinmust.org/join/free.php
At skille sig af med ham vil være torskedumt, selv for Fergie.


Enig... Carrick er imo et af vores stærkeste kort. Sandt nok, han har måske kørt på frihjul i en lille periode, men det ville være en bommert af dimensioner at skaffe sig af med ham.

Ham og Fletch på den centrale er imo den stærkeste konstellation. At vi har Ando, Giggs og Scholes som cover er bare luxus. Og når Hargo vender tilbage har vi en lean and mean central midt.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs601.snc3/31669_392502932332_9489537332_4128284_6357157_n.jpg Glazers out. LUHG Manchester United Supporters' Trust: https://www.joinmust.org/join/free.php
Annonce