Snak

Mere indhold efter annoncen
"Det er ikke alderen, der gør det. Derimod nok: den skolede hensynsløshed, når man betragter livets realiteter, og evnen til at bære dem og i sit indre at være dem voksen."
Georgiens anfører har Rooney som 1´er .. Og det er Grenadas medier, der har RvP som 1´er .. Ellers et par solide overraskelser bl.a. i form af Grækenland og Sveriges medier, der begge har Iker Casillas som verdens bedste anno 2012 ..
\"Well said, Ross Dyer ..!\"
De havde vel håbet på, at Casillas ville tage kæresten med til overrækkelsen.
\"Since 1990 the backpass rule Has been taken away from Liverpool And since that date they\'ve had to wait. So let\'s sing them a song that they fucking hate. 23 years.........Fuck all\"
Hvad er hypen omkring ham Zaha ..? Udover at han selv mener, at det kun Cristiano Ronaldo og Messi, der er bedre end ham selv ..

http://www.manutd.com/en…d-Zaha.aspx
\"Well said, Ross Dyer ..!\"
Han er lovende wing og Englænder. Vel to ting som gør ham til et "must have" for Fergie.
Den der er godt tilfreds, er en rig mand - Lao Tzu
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Anderson og Nani er tilbage i truppen på søndag. Og det er cool, for de tilbyder noget andet end de andre vi har på deres pladser. Gætter dog på at begge starter på bænken.

Ferguson mener, at Rooney er klar til FA Cup replay i næste uge - og det kunne vel godt betyde at han pludselig som et "chok" også bliver klar til en bænketjans på søndag.-
\"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you, and you’ll not even able to touch it if we lose. And for many of you, that will be the closest you will ever get. Don’t you dare come back in here without giving your al...
Anderson tilbage.... igen... SKØNT. Det får mig nok engang til at tænke på det u20-vm hvor han blev kåret til turneringens bedste spiller. Happy days - kunne han da for f****n bare undgå de skader..

Lækkert med Nani tilbage også. Spændende om ferien i dubai har hjulpet, og om hovedet mon er skruet rigtigt på. Jeg tvivler men håber.





Football What is It All About? It is about being UNITED. \\\"Vi kender ikke noget til nogen, gå din vej.\"
Anderson har masser af bold i sig og kan i momenter være en fornøjelse at se på. Men hvis jeg var træner i Utd kom han den ondenlynemig på den ondeste kur. Han vejer mindst 5 kilo for meget. Nærmere 10.

Når Nani er på topniveau er han en kanonspiller og tilbyder driblinger og teknik som ingen anden i klubben (RVP muligvis undtaget mht teknik) tilbyder. Jeg synes for eksempel han er en klasse over Ashley Young. Men han er for ustabil. Og hvis man køber Zaha betyder det nok farvel til Nani.
\"At the end of this game, the European Cup will be only six feet away from you, and you’ll not even able to touch it if we lose. And for many of you, that will be the closest you will ever get. Don’t you dare come back in here without giving your al...
Anderson tilbage.... SKØNT

Ja.

Lækkert med Nani tilbage

Nej.
In 1986, when I arrived, Liverpool led United 16-7 in League titles won.
Synes nu nok, at det er ganske glimrende, at vi får Nani tilbage. Særligt med tanke på Valencias spil for tiden. Han er vel den farligste fløj spiller vi har mht. at udfordre sin direkte modstander (og lykkes med det).

Jeg kunne godt se Clev fra start. Synes mere og mere, at han ligner fremtiden på midten. Hvor han tidligere ikke har været så målfarlig og knap så direkte, har han virkelig fundet andre takter frem i denne sæson. Med undtagelse af sidste års sæsonstart, inden skaden, naturligvis.

Men United vinder 3-0 og Evans laver hattrick.
\"Well said, Ross Dyer ..!\"
Annonce