Snak

Mere indhold efter annoncen
Er der nogen der gider forklare denne Paul Pogba-sag der er under opsejling. Bold skriver at United hentede ham i 2006, men et kig på Wiki siger at Pogba er kommet til klubben i denne sæson og at han er 16 år.
Bold skriver yderligere at Kakuta-sagen er vigtig for denne sag. Som jeg har forstået det så er Kakuta blevet købt i dette vindue og kommet til klubben udenfor vinduet.
Det jeg så ikke kan få til at hænge sammen er, hvordan er vores mulige Pogba-sag identisk med Kakuta-sagen (som Bold skriver)? Går beskyldningerne på at vi har gjort som Chelsea og "købt" ham fri af sin kontrakt?

K.B.A det var dog fin lille kommentar...

Edit: Aha. Ved nærmere undersøgelse ses det at United efter sigende skulle have brudt en aftale mellem Pogba, Pogbas forældre og klubben Le Havre. En aftale der lød på at Pogba skulle blive i klubben denne sæson ud. Der står ikke hvilken slags aftale der skulle være indgået.
Ydermere skulle United have tilbudt forældrene penge for at få dem til at underskrive kontrakten.

Så ingen information om at handlen skulle være foregået uden for vinduet, men at samme metoder som ved købet af Kakuta skulle være taget i brug.
Manchester United Chicago Bulls
United tilbød Pogba en kontrakt, da han ikke havde kontrakt med den klub han kom fra.
Samtidig tilbød de forældrene penge, som et lokkemiddel for at få Pogba til.
Her er det man snakker etik, og ikke regler.
Lionel Messi is special because he can make something out of nothing. Emile Heskey is unique because he can make nothing out of something.
Tak Scouse. Jeg fandt dog selv ud af det =).

http://news.bbc.co.uk/sp…8180042.stm
Manchester United Chicago Bulls
@Kongen

Hvad var den generelle holdning om ham russeren Konchesky?

Og hvad med Lee Sharpe?
Lionel Messi is special because he can make something out of nothing. Emile Heskey is unique because he can make nothing out of something.
Var det ikke Andrei Kanchelskis eller noget han hed??
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Muligvis, jeg kan ikke lige stave det.
Lionel Messi is special because he can make something out of nothing. Emile Heskey is unique because he can make nothing out of something.
Du mener Kanchelskis, ikke? Andrei var skam elsket, men han havde problemer med at indordne sig under Fergie, og til sidst var han meget, meget vred og forlangte et skifte. Men jeg vil altid huske ham for hattricket mod City, og så en legendarisk evne til at score på afrettede skud.

Lee Sharpe var min, og sikkert mange andres, favoritspiller.Fyldt med tricks og farlighed, og en værre joker. Desværre var han ekstremt meget plaget af skader, og da han blev solgt til Leeds erindrer jeg faktisk ikke det store had over skiftet. Han var bare en uheldig knægt - men det gjorde ondt på mange United fans at følge hans deroute, da han jo var en af klubbens egne. Specielt at skulle møde ham i Bradford, mener jeg det var, der jo slet ikke var Sharpe-standard i mine øjne.

Anyways - det er sådan jeg lige husker de to. Andrei endte med at ødelægge det hele for sig selv, og hans karriere nåede aldrig de samme højder igen, mens Sharpe var en god dreng, der bare var uheldig. Også selvom han var noget mere udadvendt end Giggs, hvis vi skal sige det på den pæne måde. Mener faktisk ovenikøbet, at en meget ung Phil Neville skadede (hændeligt) Andrei første gang han mødte United i en Everton trøje.
\"Since 1990 the backpass rule Has been taken away from Liverpool And since that date they\'ve had to wait. So let\'s sing them a song that they fucking hate. 23 years.........Fuck all\"
Han var god, Beckham var bedre.
Hvordan var Sharpe en af klubbens egne, han var fra Torquay?
Tror godt du ved hvad jeg mener Wainwright.
\"Since 1990 the backpass rule Has been taken away from Liverpool And since that date they\'ve had to wait. So let\'s sing them a song that they fucking hate. 23 years.........Fuck all\"
Annonce