Snak

Mere indhold efter annoncen
Kommentaren omkring skiftet til Man Utd er fabrikeret af journalister. Han udtaler kun at han allerede er i en stor klub, og er glad i Juventus.
Iflg det interview han giver til chilevision siger han direkte manchester united uden at jeg er sindssyg skarp til portugisisk. Så der må jo alt andet lige foregå forhandlinger
LUHG
Han kunne vel også bare svare på de rygter der florerer, hvis han blev direkte adspurgt. Men umiddelbart kan man vel tolke hans kommentar til noget i retning af: "Juventus er en stor klub, som jeg ikke har noget mod at blive i, men hvis chancen for at komme til United bliver en realitet, kunne jeg godt se mig selv skifte".
moderator
"Iflg det interview han giver til chilevision siger han direkte manchester united uden at jeg er sindssyg skarp til portugisisk. Så der må jo alt andet lige foregå forhandlinger "

Haha!
https://kortlink.dk/sudv
Du kan da tolke lige alt det du vil. Jeg forholder mig udelukkende til det han siger, og han har aldrig sagt det han citeres for her i tråden.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Han har sagt at han gerne vil til en stor klub i England - på spørgsmålet på om hvorvidt han var interesseret i et ekifte.
Og han har sagt, at han allerede spiller for en stor klub, juventus - på spørgsmålet om hvordan han ville forholde sig hvis et skifte ikke blev til noget.

Men du er selvfølgelig farvet af at være Juventus fan, og rapporterne går på noget der er negativt, så selvfølgelig prøver du på at overbevise dig selv om, at der slet ikke er noget på historien. Men du forholder dig ikke specielt nøgternt.

Jeg er farvet af at være United fan, og håber selvfølgelig på at vi får en klassespiller. Men hvis det ikke bliver Vidal (som trods alt er 27 år gammel), bliver der nok hentet en anden.
Jeg er ret sikker på, at der har været eller kommer forhandlinger omkring Vidal, men jeg er langt fra sikker på at det udmønter sig i en handel.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
"Han har sagt at han gerne vil til en stor klub i England"

Hvornår har han sagt det? Det vil jeg da gerne se på skrift.

Hvad angår transferrygter er jeg så objektiv som man kan være. Jeg forholder mig udelukkende til hvad spilleren siger og hvad troværdige kilder rapporterer. Og jeg skal da gerne gentage mig selv: Der har ikke været, og er ikke forhandlinger igang omkring Vidal. Man Utd har rigtigt nok forhørt sig omkring spilleren, men fik negativ respons, og siden har der ikke været kontakt mellem klubberne omkring Vidal.

Det kan selvfølgelig ændre sig, og så tager vi den derfra.

Mht. at være farvet, så er det absurd som Man Utd tilhængere både her på sitet, men også på redcafe æder alt råt. Jeg kan ikke mindes at have set en fanskare gå så ukritisk tilværks.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Jeg kan ikke mindes at have set en fanskare gå så ukritisk tilværks.

Synes nu at Liverpool fans er værre...
Captain Sobel, you salute the rank, not the man
Hehe, det er muligt, men nu følger jeg ikke normalt de engelske klubholds fans´ ageren iforb. med sillyseason. Det er kun fordi det omhandler en Juventus spiller i dette tilfælde.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
I Juventus-tråden ser man sig nu heller ikke for gode til hurtige konklusioner.

https://www.youtube.com/watch?v=Q5dWqGXqOkk
Jeg forstår nu heller ikke, hvordan Toggle og andre kan udlede det store af det man ved indtil videre, som vel bare er, at Conte har sagt op i Juventus. Så kan man spekulerer i, at grunden til opsigelsen skyldes et snarligt salg af Vidal, men det er kun spekulationer, og derfor er det idioti nærmest at erklære det som done deal.
Annonce