Snak

Mere indhold efter annoncen
Er det ikke sådan med transfers som med forhandlinger mellem fagforbund og det offentlige? Det handler om at melde ud i pressen at man er uenige, at man ikke er interesseret i en aftale etc for at have noget at forhandle om?
Juventus siger at vidal ikke er til salg for at presse prisen op, united giver udtryk for at man slet ikke er interesseret for at presse prisen ned.
Jeg vælger stadig at være den naive herinde og tro på at han kommer før eller siden. Desuden er det en god pointe ift sidste sillyseason hvor den ene transfer efter den anden brød sammen, at man vælger at holde sine kort meget tæt på.
Og var der ikke noget med at van gaal udtalte at man har to transfers på plads inden fredag? Og det er heller ikke helt skidt at læse følgende: http://oldtrafford.dk/ny…t-paa-vidal
LUHG
Har ikke læst at der vil komme et par spillere torsdag kun hørt andre tale om det. Hvem bragte det? Selvom vi har fået 2 gode signings på nuværende tidspunk, så sidder såret sku stadig dybt fra sidste sommer hvor alt failede, at troen på Vidal mindskes for hver dag der går.
AaB, Man Utd Mestre 2014 Pokalvindere 2014
@Toggle
Skal jeg påpege at kilden i jeres fine artikel er GdS eller er det en del af det at være "den naive"? Hvis det er tilfældet, klapper jeg selvfølgelig i.
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Jeg ved ikke hvilke italienske medier oldtrafford hentyder til men de skriver flere italienske medier hvilket betyder at der er tale om flere end gds?
Min naivitet går vel mere ud på at jeg tror vidal bliver signet. Sker det vil jeg tilgengæld spare folk for klicheen hvad sagde jeg da jeg i stedet vil glæde mig over at vi endelig fik signet en verdensklasse midt midt.

Jeg ved ikke hvem der bragte det ind i tråden med to signings inden fredag inden deres tur til usa men er sikker på at jeg læste en der skrev det herinde...
LUHG
Det stod i artiklen, så det er jo ikke så svært at se. Desuden er de der "flere" kun Tuttosport aka Italiens svar på The Sun. Det har intet på sig.
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det var mig der skrev 2 signings inden fredag (jeg tror fredag talte med). Men det begynder at snerpe til, hvis der skal 2 ind inden udgangen af fredag.
Jeg kan ikke huske hvor jeg læste det.

Her er i øvrigt de udtalelser der har været de seneste par dage fra Marotta og Vidal (kilde: http://www.ibtimes.co.uk…ale-1456956):
"Marotta hinted that indeed some big clubs like Manchester United had approached the Chilean.

"Important clubs have asked after him, but we have never sat down to talk. The player decides and yesterday Vidal showed that he is happy to continue with us," Marotta was quoted by la Gazzetta Dello Sport.

Meanwhile, Vidal himself recently claimed he will decide his future upon returning from holiday.

"I am already at a great team like Juventus. I am not thinking about where to go next. I just want to enjoy my holiday here in Chile with the people I love.We will see what happens when I get back to Italy. I will see," he said.
"
@ Gustenv@rius

Det er nu ikke ret åbenlyst. Tidligere på sommeren blev Moreno meldt til LFC på nogenlunde samme vis.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
2013/2014: NTD, Kongen, Razz

2014/2015: Cheech, Coppell, Alsen?
Jeg ved ikke helt, jeg synes jeg har set Alsen siden Coppells afgang.
Medløbere hele bundtet.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Annonce