Snak

Mere indhold efter annoncen
Skræmmende første halvleg. Det forsvar er heeeeelt væk.
Spurs
Det ser ud til at trekanten på midtbanen er vendt om. Di Maria arbejder reelt defensivt nok til at det kunne fungere, men Mata fylder til gengæld ikke særlig meget defensivt.
Rooney, RvP, Mata og Di Maria presser for sig selv, mens Fletcher og folkene bag ham virker mere klar på at stille sig ned. Så er det dælme også nemt at spille sig igennem vores første pres.

For Burnley er det også optimalt at lade Evans, Jones og Blackett stå og losse frem. Der har ikke været mange perioder, hvor tingene ikke er kørt efter Burnleys præmisser.
Rooney har godt nok en af sine knap så gode dage
Anderson skal på banen - tillykke til Burnley, suk altså...
FCK og United siden \'92.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Og Mata er skadet.. det kører virkelig
Manchester United siden Schmeichel det sagde hun også i går
Mata går ud med en skade og vi snydes for et straffe.
FCK og United siden \'92.
@Kratos

Han kan jo ikke save sin arme af, det er vel ret beset en naturlig position = ikke straffe i min optik
”Fodbold er et simpelt spil, hvor 22 spillere løber rundt og sparker til en bold i 90 minutter, en enkelt dommer laver et hav af fejl, og tyskerne altid vinder til sidst”. Gary Lineker.
Han får holdt fast i bolden med armene = straffespark. Sværere er det ikke, som jeg ser det.
Han kan jo ikke save sin arme af, det er vel ret beset en naturlig position


Er du seriøs? United bliver snydt for straffe. Det ændrer selvfølgelig ikke på deres elendige præstation.
Jeg har stavet mit brugernavn forkert
Annonce