Snak

Mere indhold efter annoncen
@ Trannel

Ja det er så spørgsmålet hvornår han står i offside positionen, om det er ved indlægget, eller efter JT header til bolden.

Er det ved indlægget, så er der offside.

Er det efter JT har headet til bolden, og han ikke selv berøre den, så er der ikke.

http://todayfoot.com/Foo…-u-08112009

Vurder selv. :)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs601.snc3/31669_392502932332_9489537332_4128284_6357157_n.jpg Glazers out. LUHG Manchester United Supporters' Trust: https://www.joinmust.org/join/free.php
Drogba er hverken offside på selve indlægget (hvilket er lige meget) eller efter JT rammer bolden. Det ligner han er offside fordi Brown ligger ned. Offside var der i hvert fald ikke.
-
Og tak for kampen forresten. Det var en utrolig lige kamp, hvor ingen af holdene rigtig får kreeret de store chancer, og i sådanne tilfælde er det jo som regel tilfældigheder der afgør det. Men fuck det, jeg tager sgu altid gerne en sejr.
-
@Scouse-free

Mange tak for referat.

Stofferc.

Ligefrem utrolig lige? Jeg var nu rimelig overbevist om, at de to hold ville spille temmelig lige op med hinanden- var du ikke?
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Nu flueknepper du jo bare. Det gider jeg ikke svare på.
-
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvordan skal jeg ellers forstå det, når du skriver: at de var utrolig lige?
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Mere end meget lige
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Det er jo en talemåde. Jeg havde ikke regnet med andet og det skriver jeg heller ikke nogen steder. Forstår ikke at det kan blive til en diskussion.
Og doh, nu svarede jeg jo alligevel.
-
Du kan godt se, at den talemåde ikke er speciel smart, når den er så let at misforstå?

I dette tilfælde troede jeg faktisk, at du reelt mente, at det var lidt utroligt, så lige holdene var, og det forstod jeg ikke helt.

Nå, men som mange har forudsagt, så vinder I PL, og United får en middelmådig sæson i top 4. Det kan ikke komme som den helt store overraskelse, selvom United naturligvis spiller utro....mere end lige op med Chelseas slidere
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Skidt at tabe den kamp i dag. En helt lige kamp, som kunne være gået til begge sider. Dog er vi jo stadig ikke længere væk, end vi var samme tid sidste år.
Men igen 3 kampe mod de andre 3 fra big four, og 2 nederlag (dog selvfølgelig begge på udebane) samt en noget heldig sejr hjemme over Arsenal.
Måske Fergie skulle revidere sin taktik til disse kampe (i dag kune vi selvfølgelig godt have vundet, da kampen var så jævnbyrdig). Nogen der ved hvorfor Berbatov ikke var med på bænken i det mindste?

Jeg mener også det var en fejl, at tage Anderson ud for Owen. Det skulle vel have været en mere defensivt præget midtbanespiller (Carrick eller Fletcher), eller eventuelt en forsvarsspiller. Anderson kan lave de giftige pasninger i dybden, som vil kunne give den åbne chance. Den slags stikninger ser man kun sjældent fra Carrick og Fletch.
Annonce