Snak

Mere indhold efter annoncen
Synes nu ellers han roder sig ud i nogle dumme situationer hvor han ender med at drible for sig selv uden ide. Hans førsteberøringer er ligeledes ringe. Alt sammen sandsynligvis pga manglende selvtillid.
LUHG
Flot sat op og fint afledt
LUHG
God første halvleg, selvom Arsenal ikke kommer med, eller vil, det helt store..

Young er en nydelse at se på men han skal bare lige være en anelse mere selvisk når han formår at dribble sig ind i feltet til forholdsvis frie og gode skudpositioner.. Så kan han nøjes med at lægge indlægende ved baglinjen og uden for feltet..

Mata har en rigtig god dag end til videre - det har sikker noget at gøre med at han har sin spanske bff til at støtte op om ham i højre side..

Sæsonens spillere må uden tvivl være, Herrera, Fellaini, Young, De Gea - trods sit snarlige cunt-move og (Smalling) - i parentes, da han ikke har imponeret helt ligeså meget som de andre...

Hvem havde troet det for et år siden ?

Farvel og tak de gea. Du var god i to sæsoner.

Ak ja. Er af den mening at valdes burde have reddet den der. Så nu står vi nok i lort til halsen på den målmandspost igen.
LUHG
Det var ikke sket med Rojo på den back.. Blackett står alt, alt for langt væk fra Walcott til at starte med, hvilket resulterer i at han slet ikke får lukket ham ned i tide..

Det er ikke første gang, at Van Gaal´s træng og behov for at spare tilbagekommende spillere, ved at skifte dem ud 20-30 min før tid, har kostet mål og point..

Irriterende !

Mere indhold efter annoncen
Annonce
Van P anno 2013 havde sat den ind :(
Van Persie med endnu et forrygende indhop.. At man ikke giver Wilson chancen i stedet for to gamle tosser, som ikke har lavet noget fornuftigt hele sæsonen, er mig en kæmpe gåde.
Det var så den sæson. Utrolig ringe at man forærer Dem et point i en kamp hvor arsenal nærmest er gået på sommerferie. Vi mangler en ny keeper, en cb, en 6er og en klasse angriber Til den nye sæson.
LUHG
En sejr havde nok hverken gjort fra eller til i tabellen, men alligevel surt at vi smider den væk i en kamp, hvor vi langt henad vejen har styr på tingene. Desværre går vi mere og mere i stå offensivt som kampen skrider frem, og så ender Blackett naturligvis med at koste et mål, endnu en akademi-spiller der bare ikke har niveauet, og skal videre til sommer.
Og nu hvor 4.pladsen er så godt som sikret som den endegyldige slutposition, er der så nogen der har overblik over hvem vi kan møde i play-off kampene?
Annonce