Mon ikke de navne mere eller mindre er trukket ud af røven.
Jo, scouser. Din mors røv, eller noget.
Jeg blev bedt om at komme med bud på verdensstjerner, der var mulige for United at hente. Jeg har tidligere defineret, hvad en verdensstjerne bl.a. skal besidde af kvaliteter, og har ikke her været inde på alder. Med det har Geddar åbenlyst svært ved at fatte.
"Griezmann er nok den eneste på den liste der er realistisk og en langsigtet løsning. Og hvor realistisk er han lige?"
Tja, han er vel lige så realistisk som Di Maria var det.
"Cavani er 29, og måske god for 2 sæsoner, og er i øvrigt ikke vildt scorende for PSG ". Jeg har ikke nævnt noget om alder, men 29 er ikke optimalt. Teddy Sheringham var vist ret god for United i en alder af 105 år.
Cavani spiller på kanten pga. svenskeren, så det er soleklart, at han derfor ikke kommer til så mange chancer som Zlatan. I United skulle han spille på toppen og til tider bytte med Martial.
Müller ville være en god langsigtet løsning, men han har jo tidligere udtalt at han ikke skifter på nuværende tidspunkt i sin karriere..
Nå, men så stoler vi selvfølgelig på det. Fodboldspillere siger altid sandheden om mulige transfers....
James ville være en fin signing til kanten som wing (eller evt. som hængende). Men en signing af ham afhænger af om Real vil sælge.
No shit, sherlock.
Og ja, mon ikke de vil sælge en spiller, de bruger så sjældent taget i betragtning, at han er verdensklasse?
Veratti har lige forlænget.
Crap.
Pogba har udtalt at han gerne vil blive i Juve, og er han reelt £85m værd, og gider vi have en spiller, som har vendt klubben ryggen før?
Han vendte ikke klubben ryggen. Han ville blot have spilletid. Ambitiøs, ikke Judas.
Reus er notorisk skadet. Han har haft en udmærket sæson, men han vil være et sats, hvis man kan lokke ham.
RvN var mega-skadet, inden han kom til United.
Kroos har Real næsten lige signet, og han har ikke været så overbevisende, som han var for Bayern.
Det er vel ikke første gang i fodboldhistorien, at man sælger en spiller, der ikke har været i klubben længe?
Nej, han har ikke overbevist i Real og netop derfor burde han være mulig at få fat i.
Hummels ville være et sats, men hey, United skaffede også en gammel, halvafdanket franskmand til forsvaret i sin tid. Han gjorde det ok.
In short. På din shortlist over emner, er én af dem både mulig, har fremtidsperspektiver og en god idé at investere i, hvis Real vil slippe ham.
Du er dårlig til at opsummere.
Hvad har Griezmann gjort? Ham nævner du selv?
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.