Snak

Mere indhold efter annoncen
Startede han ikke også med at sige at succes først kommer når samtlige spillere accepterer hans metode og går 100% ind for den?

Måske det bare ikke er sket / kommer til at ske.
FCK og United siden \'92.
For et possession-hold smider vi rigtig mange føringer væk, og ender tit med at tabe. Endnu en helt igennem pinlig indsats med dertilhørende resultat, men som sædvanlig er der ingen konsekvens, vi skal som minimum både tabe til Shrewsbury på mandag og ryge ud om en uge, før en fyring af Van Gaal kan komme på tale, for det kan jo være tingene lige pludselig vender. Der må være rigtig mange fodboldtrænere derude, der føler sig uretfærdigt fyret, når de kan se hvad Van Gaal slipper afsted med.
.
Chelsea AaB
Lad os da endelig krydse fingre for at vi smider CL- kval, vi ryger ud af EL mod FCM og får fyret et par milliarder ekstra af til sommer. Lad endelig glazers smutte sammen med LvG...
LUHG
Tabe til fc midgetland. Det er sgu ikke skide godt. Selvom man u stadig kan gå videre, så hjælper det ikke ligefrem på stemningen.

Skadessituationen er heller ikke god.

Well, indover med Ungdomstræneren/Campinghabitten/Taberen/TS, så skal i se løjer - Det gik "OK" for Spurs med ham som øjenåbner for ledelsen.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ingen skam i at tabe til et bedre hold.
Den der er godt tilfreds, er en rig mand - Lao Tzu
@Halil

I det mindste har Sherwood passion. Hellere en gut der råber "where the fack is your ´eart" til spillerne, end en gut der bare sidder ned hele kampen og noterer. Ser man bort fra denne sæson, har Sherwood gjort det bedre i Tottenham og Villa end Van Gaal i United.
Det her falder tilbage på ledelsen. LUHG
LUHG
Nogen der har statistik på, hvor mange kampe United har tabt, når Depay har scoret? (og været med)

Psv, Midtjylland, og?
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Annonce