Snak

Mere indhold efter annoncen
At Lingard spillede en skidt kamp er jeg enig i, men jeg mener dog at han pt er vores bedste højrekant. Januzaj, Pereira og Mata vil alle spille som Mata har gjort tidligere på sæsonen. Søge ind mod midten, gøre spillet snævert og forhindre vores højreback i at komme med frem. Så god eller dårlig så er Lingard stadig den bedste mulighed vi har.
Manchester United Chicago Bulls
Så god eller dårlig så er Lingard stadig den bedste mulighed vi har.


Og det er jo ret så sørgeligt i sig selv, hvis man dog er enig i den betegnelse.
Manchester United & Indianapolis Colts Deutschland Weltmeister 2014 !!!
Vi trak så Liverpool. Dejligt med meget kort rejsetid, og et hold vi kan slå ud på en god dag.
Manchester United & Indianapolis Colts Deutschland Weltmeister 2014 !!!
Vi kender dem i hvert fald ud og ind, og vi har slået dem de sidste fire gange, så selvom der på papiret var svagere hold, så kunne det bestemt også have været værre med hold som Dortmund og de mange spanske hold i bowlen. Også fint at vi slutter på Old Trafford.
Tjah, liverpool var nu min våde drøm at møde i en evt finale, og slet ikke min våde drøm at møde i næste runde med tanke på skadessituationen. Det er vel 60/40 i vores favør...så kort og godt en runde der kan gå begge veje.
Fuck jeg hader Liverpool
LUHG
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Liverpool har ikke fundet melodien med Klopp ved roret endnu. Det forventer jeg egentlig heller ikke før næste sæson. Dog er deres stjerner (Coutinho, Sturridge og Firmino) begyndt at vise lidt tænder.

Vi bør være favoritter i de opgør.
Vi bør være favoritter liderlige i de opgør.
Den der er godt tilfreds, er en rig mand - Lao Tzu
Puha det bliver spændende, den skal bare vindes. Max liderlighed tak!
Den der med liderlig, er det ikke bare en dansk oversætter der har oversat det udtryk han brugte forkert - måske passion?
Hehe. Nej, Van Gaal sagde Horny. Vidunderlig bramfri udtalelse.

Daniel Taylor
‏@DTguardian

Van Gaal with some unusual instructions for his players - says he wants to see they are all "horny" tomorrow night
KROENKE RAUS!
Annonce