Snak

Mere indhold efter annoncen
igen en sæson hvor utd. skal jage top-4 fra baghjul, det virker håbløst.
gik i seng efter første halvleg
Vi er ikke ret langt men det er klart at så uskarpe som vi er i dag så vinder vi ikke mange kampe.
Det var jo en tragikomisk kamp. Vi skaber rigeligt med chancer til at score i hvert fald tre mål, og Stoke har ikke alverden andet end Camerons chance i 1. halvleg, inden de så via et meget ukarakteristisk drop fra De Gea stjæler et point. Større tyveri er ikke set på Old Trafford i mange år.
Flot United! Godt at Rooney kom på banen, eller noget. Super hjørnespark samt tæmninger der springer fra ham. Hvorfor er Lingaard foran Depay eller Martin? Hvorfor dropper Degea pludselig?
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Jeg kan ikke huske hvornår Memphis sidst viste noget i en kamp. Måske mod Arsenal på Old Trafford i foråret? Det siger vel det hele omkring hans placering i køen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jo men altså Lingard. Jeg glæder mig til Henrik bliver klar så er han formentlig det naturlige valg i højre side, og så må Martial, Rashford og Depay slås om pladsen i venstre side.
Han presser godt og giver noget dynamik. Han bliver formentlig aldrig nogen stjernespiller, men han er en glimrende mand at have når Mkhi er skadet, Martial i formkrise og Memphis har meldt sig ud.

Jeg er helt enig i, at han ikke skal spille hvis alle vores fløjspillere var i topform.
Ander Herrera er udtaget til Spaniens landsholdssamling på efterbevilling! Der er ikke ret mange jeg under landsholdsdebut mere end den mand. Gennemført sympatisk og giver sig altid 110%
@RedDevil:

Fuldstændig enig!

Lingard er ikke nogen topspiller og bliver det formentlig aldrig. Men han er en fightertype med et relativt højt bundniveau, og her adskiller han sig fra blandt andre Martial og Memphis. De har givetvis et højere topniveau, men de lader til at have svært ved at finde det frem for tiden.

Forhåbentlig er Martial ved at finde det frem, og så må Lingard retur til bænken og vente på en ny chance. Og det er han ikke typen, der tuder over...
To bedste fodboldtrænere verden har set: Sir Matt Busby og Sir Alex Ferguson. Begge i verdens bedste klub.
Årsagen til Martials formnedgang skal i øvrigt findes i faktorer der ligger udenfor banen. Hans (eks) kone er flyttet til Paris med barnet fordi han ikke har kunnet holde sig på måtten efter sigende. Det er vel et voldsomt indgreb i privatlivet der uden tvivl vil påvirke hans spil. Lad os håbe han snart får styr på det så vi kan få ham til at sprudle på banen igen.
LUHG
Annonce