Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg mener at en træner der vægter pindsvinebold mod væsentligt ringere modstandere er fejlcastet i United
Hvis vi antager at vi skal spille naivt for fulde gardiner så bliver det på kompromis med resultaterne. Sådan er moderne fodbold blevet. Jeg hælder mere til at gå allin på resultaterne og så skal spillet nok komme sammen med selvtilliden. Lad os nu krydse fingre for en sejr til os og pointtabtil spurs, city og liverpool - det ville være perfekt !
LUHG
Jeg synes det ligner en kamp for Mkhitaryan. Den eneste træfsikre spiller vi har på banen lige nu er Mata, og han kan jo ikke så godt lægge op til sine egne mål. Ind med Mkhi og så skal ham og Mata nok slukke lyset for Boro.
Jeg synes folk har en tendens til at glemme, hvor mange kampe holdet spiller for tiden. Det er let at være sofatræner og råbe op om, at Mourinho skal spille bestemte spillere, uden at man har nogen idé om, hvilket fysisk forfatning spillerne er i.

I øvrigt giver det vel ok mening at spille 5-3-2 i dag, når de to bedste centrale midtbanespillere ikke er til rådighed.
lige nu spiller han 4-3-2-1 når alle mand er klar, med pogba og herrera på den defensive og martial-mihki-mata og så ibra på toppen.

martial er rigtig vigtig på måden united spiller på, og det ireterende alle skaderne kommer nu.
Okay det var lækkert af Lingard.
Manchester United Chicago Bulls
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Er jeg den eneste der ikke forstår hvorfor man som Manchester United vælger at stille sig ned med 9 mand og forsvare en 2-0 føring mod Middlesbrough?
Nej, jeg begriber det heller ikke.

Smalling fortsætter sin skrækkelige sæson.
Man inviterer jo til tilfældige mål som det der..
Er det ikke bare klassisk Mourinho? Skifter Rojo ind og ud med Mata.

At spille med 4 midtstoppere og 2 wingbacks mod Boro ved en 2-0 føring er vel næppe klassisk - ikke engang for Mourinho. Jeg synes det grænser til det uhørte.
Annonce