Snak

Mere indhold efter annoncen
Er jeg den eneste der syntes all den tidsudtræk er en smule pinlig? Forfærdeligt at se på ZZzzz
Der kom den obligatoriske skade så. Heldigvis ikke til en nøglespiller

EDT: Nej, jeg er helt enig Swup.
Hvis DDG skulle smutte så håber jeg vi henter Leno ind som 1. målmand. Romero er en super god reserve og hvis han er tilfreds med cups og spille 2. violin ville det være perfekt. Jeg ville ikke være tilfreds med ham som 1. målmand.
FCK og United siden \'92.
Enig, Kratos
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Rashford har nu scoret 11 mål i denne sæson på 2846 min - det svarer til 259min pr mål og hvor størsteparten af spilletiden har været som kantspiller. Zlatan har til sammenligning scoret 28 mål på 3847 min hvilket er 138min pr mål som fast angriber. Mon ikke rashfords statistik som angriber egentlig ser bedre ud end zlatans?
LUHG
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Han ser usvigelig sikker ud i 80 min. og kan så ende med at skabe panik de sidste 10. Der er en grund til, at vi fik ham på en fri transfer ...

Enig, der er lidt Barthez over ham.
Den der er godt tilfreds, er en rig mand - Lao Tzu
Åh gud. Tænk at United både havde Barthez og Laurent Blanc på holdet engang
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Jeg håber ikke Romero bliver forfremmet til første målmand, dertil er han for mangelfuld. Han kan f.eks. slet ikke ramme bolden med venstre, og det har flere gange skabt problemer for ham selv og holdet, fordi han ikke kan spille fodbold som DDG.

Rashfords mål var fint, men var det ikke lidt af et drop? indadskruet fra højre side mod det lange hjørne uden at være særligt velplaceret. Måske det alligevel fortjener prædikatet "høj klasse", idet det var en afslutning inden for rammen...?
Manchester United Chicago Bulls
Hvis det passer, at Romero skifter til Inter til sommer, og De Gea til Real, så tror jeg også kun vi henter én målmand ind og forfremmer Joel Pereira. Han gjorde det virkelig flot på sit lejeophold i efteråret, og Mourinho har været ude og kalde ham "det største portugisiske målmandstalent i sin generation", hvor meget det så end siger.

Der skal selvfølgelig stadig hentes en førstemålmand a la Oblak. Leno ville også være fin, men ham har jeg ikke læst et eneste rygte om, hvorimod vi allerede skulle have holdt møde med Oblaks agent.
Hvor kommer det med oblak fra?

syntes kun jeg læser om Kasper og ham wonder Kid i ac Milan
Annonce