Snak

Mere indhold efter annoncen
Shit, hvis vi havde Gibson i dag, og vi skulle sælge ham til de opskruede priser der er i dag, ville han jo koste DKK 500 mio.
Nå.

Og?

Hvorfor gentager du bare det jeg skrev med andre ord?
Hvorfor fatter du så lidt vedrørende prisen på Morata?

Hvorfor fatter pink endnu mindre?
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Jeg synes ikke Morata gør sig berettiget til at være 600+ mil værd. Men snakken om 100 mil og lign. Er jo latterligt. Jeg mener med hans alder samt hvad han har vist i de sidste 2 sæsoner. Både for Juve samt Real kan man sagtens smide 4-500 mil efter ham.
Han var fuldstændig vanvittig for Juve i deres opspil, i de kampe jeg så med dem. Og alle som følger Real, mener også han har udviklet sig de sidste 2 sæsoner. Han er stadig blot 24 år. Men har været vandtil at stå på den helt store scene siden ganske ung. det skal man ikke undervurdere betydningen af. Han har vundet Italiensk mesterskab, spansk mesterskab. Chl league og trofæer for det spanske U landshold.

Jeg tror han egentlig ville pynte ret så godt for United. Og ikke mindst få større succes end de fleste antager.
Manchester United & Indianapolis Colts Deutschland Weltmeister 2014 !!!
Jeg er ligeglad med, hvad han har vundet. Du kan finde et hav af nærmest talebtløse og håbløse spillere, der har vundet alverdens mesterskaber.

Kan Morata nok på egen hånd? Hvis han kan det, så køb ham. Han er ikke mere værd end 100-250 mio kr værd, men jeg indrømmer, at jeg ikke har set mange kampe med ham, selvom jeg ser en del Madrid-kampe
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
i glemmer fuldstændig Moratas kommercielle værdi. #morattack
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Dagens gode nyhed: Inter har været så dygtige til at sælge ud af marginalspillerne, at de kan holde sig inden for FFP-reglementet uden at skulle sælge Perisic. De agter at beholde ham, og det ser umiddelbart ud til, at de får held til det. Well, be my guest.

Dagens dårlige nyhed: Fabinho rygtes ret kraftigt til PSG. Vi ender sgu nok med Matic i stedet. Suk.
jeg ved ikke med jer andre men jeg går lidt og frygter, at United i dette transfervindue ender med at blive sorteper og ender med nogle spillere mere af desperation end af nød, som enten ikke er bedre end dem de allerede har eller er købt ind for latterlige overpriser som fx. 80+ mio pund for morata.
Min all time start 11: Schmeichel, Evra, Ferdinand, Vidic, Valencia, Giggs, R. Keane, Scholes, Cantona, Ronaldo og Van Nistelrooy
pondus-united

eller fejlcaster dyrt at hensyn til at virke handlingskraftig
fri os for det, tak

desværre er det en manøvre vi har set lidt for ofte

halil

måske du fatter mere end jeg (og andre)
priserne er forskruede, hvilket i sig selv er ufatteligt og horribelt
men uanset så må du vel acceptere at holdninger, mere end logisk tænkning, former hver vores indlæg
vær nu rar at lægge øre til, i stedet for at nedgøre på urimeligt grundlag
det kan ingen bruge til noget, heller ikke du
tak!
Kun døde fisk flyder med strømmen!
Til en vis grad er jeg enig med dig. Jeg tror vi har misset et par af vores førdteprioriteter, selvom det ser ud som om, at Fabinho ikke har været det (det mener jeg så, er en kæmpe fejl). Men lige præcis Morata har jo hele tiden været rygtet som Mourinhos førsteprioritet til angrebet med Belotti lige efter. Prisen gider jeg snart ikke skrive mere om, men jeg synes ikke det skal være 10 mio. euro der afgør, om vi får den angriber vi vil have eller ej. Det er sgu næsten for dumt når et beløb i den størrelsesorden er et greb i lommen på Woodward.

Mht. om vi sætter os mellem to stole fordi Woodward ikke kan være to steder på én gang, så er det jo selvfølgelig noget vrøvl. Vi har bruger adskillelige forhandlere, inkl. Jorge Mendes, og jeg er ikke engang sikker på, at Woodward er den bedste af dem. Dem der er hyret til at forhandle en transfer for klubben er selvfølgelig også udstyret med en fuldmagt i fornøden grad til, at vi ikke misser nogen fordi Woodward befinder sig i et andet land. Jeg kan på ingen måde forestille mig, at vi går glip af en handel af den årsag.
Annonce