@ Geddar
Mark Hughes var hvert fald ikke denne opgave moden, og det har vidst hele tiden været tydeligt at han ville ryge så snart den rette mand blev fundet. Umiddelbart tror jeg at han er fundet i Mancini.
Hvilket godt stykke arbejde Mancini har gjort i Inter bekræftes vel også af, at Mourinho ikke har gjort det nævneværdigt bedre (læs: fået succes i Europa), trods et identisk, hvis ikke bedre, spillermateriale.
Et par gode indkøb til sommer, sammenholdt med Mancinis voksende indflydelse, så kan de muligvis spille en rolle i mesterskabskampen.
Vælger de derimod at smide 1mia. efter Torres eller lave lignende hovedløse indkøb på pladser der ikke umiddelbart trænger til forstærkning, så kommer de næppe til at kæmpe om andet end 4. pladsen.
20