Snak

Mere indhold efter annoncen
@ fedefynboen

Mange mand med i omstillingerne? West Ham har da højest angrebet med tre mand af gangen. Ved omstillingen, der ledte til det hjørnespark, som West Ham scorede på, valgte en West Ham-spiller endda at stoppe sit løb, hvorfor Sakho kun havde en enkelt holdkammerat at sigte efter bagest i feltet.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Jeg bed også godt mærke i Da Silva. En Faxe-classic.

Men fint at høre. Nu skal de bare holde ved.
Vedr. Faxe så har han også i et par tilfælde rodet sig ud i nogle bemærkninger omkring United i halvlegens løb.
Lidt svært at vide om han havde næste uges kamp i tankerne, mens han kommenterede West Ham United.

Nej han er ikke topklasse og må siges at have fået maksimalt ud af sit talent. Både som spiller og nu som kommentator.
Man imponeres ikke just
Kun døde fisk flyder med strømmen!
Jesus for Danilo. Puha, man må håbe, at West Ham spillerne er klar fra start her i anden halvleg. En hurtig City-scoring ville skidt.
Fribytter

Med mange mand i omstillingerne, mener jeg forflytning af hele holdet fremad i de rigtige situationer.
Ikke hvor mange, som kommer i feltet
Kun døde fisk flyder med strømmen!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ok, men man er ikke med i en kontra, blot fordi man skubber op i omstillingen. Og er det ikke ret grundlæggende at flytte holdet frem, når bolden cleares?
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Pis og lort. Og hele det optræk til målet kommer på baggrund af Delph, der filmer sig til et frispark på kanten af feltet. Det bliver sgu nok en City-sejr igen.
Hvis FA har nogle nosser, så giver de karantæne til Delph. Otamendi havde aldrig stået der, hvis ikke de havde fået et frispark, som aldrig skulle have været der.

City "heldet" fortsætter.
YNWA
Det er næsten som at se Barthez i målet, sådan som Adrian spræller ved hver eneste redning.
Tænkte det samme. Der er helt vildt meget TV målmand i ham.
Annonce