Snak

Mere indhold efter annoncen
Desuden synes jeg at det er forkert, sådan at kalde passionerede trænere for klovne.


Citatet er jo ikke et angreb på såkaldt "passionerede trænere", men et forsvar af ham selv, hence at man godt kan være passioneret uden at klovne rundt på sidelinjen. At han i dette tilfælde sender en gedigen sviner afsted mod Conte, har jeg på ingen måde ondt i røven over.
Han udtalte at han kun talte om sig selv, det er jeg ikke helt sikker på at jeg tror på.

Jeg prøvede bare at sige, at jeg synes der mangler passion fra sidelinjen til tider.
Fan af Manchester United
Jeg undrer mig en del over den konsensus der virker til at være er tråden omkring Lingards potentiale og nuværende niveau. Erinder at han ofte omtales som fin backup, men han har i mine øjne være Uniteds tæt på bedste spiller i sæsonen, sammen med Jones. Han arbejder altid stenhårdt, han har glimrende teknik og fart med bolden ved fødderne, og så sparker han fremragende. Der kan man da tale om en akademispiller der virkelig har taget skridtet op, og som kan blive en klassespiller for jer af egen avl.
Jeg tror egentlig ikke du skal tvivle på at hovedparten af os synes rigtig godt om lingard. Hans bundniveau mangler dog stadig en del hvorfor vi også er realistiske at han nok højst er en breddespiller hvis vi nogensinde skal gøre os forhåbninger om at united skal spille med om mesterskabet !

I øvrigt tror jeg at med scousernes salg af coutinho at der er en konkurrent færre til top 4 i denne sæson. Hvad tænker i?
LUHG
Jeg undrer mig en del over den konsensus der virker til at være er tråden omkring Lingards potentiale og nuværende niveau. Erinder at han ofte omtales som fin backup, men han har i mine øjne være Uniteds tæt på bedste spiller i sæsonen, sammen med Jones. Han arbejder altid stenhårdt, han har glimrende teknik og fart med bolden ved fødderne, og så sparker han fremragende. Der kan man da tale om en akademispiller der virkelig har taget skridtet op, og som kan blive en klassespiller for jer af egen avl.


Tror der har været 2 lejre i forhold til Lingard. Os der hele tiden har værdsat det bidrag han er kommet med, og set ham som en værdifuld trupspiller, og så dem der ikke rigtig ser noget potentiale i ham, og heller ikke forstod den store kontrakt han fik tidligere i sæsonen.

Når det er sagt, så skal jeg dog gerne indrømme at jeg aldrig havde set det komme, at han skulle brage igennem (bogstavelig talt) som han har gjort det de sidste par måneder. Der er stadig store perioder, hvor han skal hive sit niveau op, men det gør han til gengæld op for med det ene flotte mål efter det andet.

Der har været rigtig meget snak om, at der skal hives en ny 10´er ind til næste sæson, og jeg har da også selv været fortaler for det, men med det nuværende niveau han viser, så håber jeg virkelig at der bliver satset på ham. Det har jeg vidst allerede nævnt et par gange herinde ;)

For du har helt ret, der er ikke noget bedre, end at se en akademispiller bryde igennem, især på den måde han har gjort det. Man sidder ikke ligefrem med fornemmelsen at det har været en let vej, med diverse lange skader og flere lejeophold. Han er en af de fantastiske historier i moderne fodbold, hvor penge forlængst har dræbt meget af charmen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Mahrez rygtes nu at skifte leicester ud...med liverpool, så ham kommer vi aldrig til at se united !
LUHG
Jeg ved at Mahrez er nomineret til POTM ( Player of the Month), men er han virkelig så god igen?

Jeg har aldrig rigtig set så meget til ham, men jeg ved da at han havde en stor del i Leicesters mesterskabsæson.
Er han god nok til United?
Fan af Manchester United
Det vil jeg mene ja, og forstår på ingen måde, at vi ikke har været med omkring ham. Han ville være en klar forstærkning på højrekant, hvis du spørger mig.
Set i betragtning af at vi ikke har en højrekant, så burde vi nok være med. Tror umiddelbart også man får en dygtig fodboldspiller for rimelig gode penge.

Mahrez må også selv være opsat på et skifte.
Fan af Manchester United
Min fornemmelse siger mig, at Mourinho først og fremmest kigger på Willian til den højre kant der. Jeg har dog intet at have det i. Og så kan jeg ikke helt finde ud af, om jeg synes, det ville være en god idé eller ej.
Annonce