Snak

Mere indhold efter annoncen
ingen mikhi med, måske han er ved at blive byttet til arsenal

Kunne i hvert fald godt indikere, at der er noget under opsejling. Mourinho sagde jo ellers den anden dag, at Mkhi ville spille mod Stoke.
Jeg er helt enig, dog tror jeg stadig på Rashford men tiden er hvor han skal spille fast på den samme position. Formentlig højre kant.
Jeg fik min vilje med opstillingen. Nu håber jeg så at jeg har ret i min analyse af kampen, og at en Herrera ikke er nødvendig. Lad os køre dem over!

Iøvrigt interessant med Mikhi. Det kan næsten kun pege en vej.
Bliver i øvrigt spændende at se hvad der sker, når Ashley Young er tilbage fra karantæne. Shaw virker til at have bidt sig fast i startopstillingen og har spillet 7 af de seneste 10 kampe. Men Young var efterårets helt store overraskelse, så det ville også være lidt hårdt at sætte ham af.

Der skal træffes et svært valg til den tid.
Mourinho siger på Sky Sports, at Mkhi er ude fordi han har hovedet et andet sted. Så Arsenal eller ej, er han nok ved at finde en ny arbejdsgiver.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kan huske der var en masse snak i den sæson hvor vi hentede mikhi, bailly, zlatan og pogba om at der umuligt kunne være nogen flobs i mellem, men jeg må sige jeg syntes mikhi har været et flob for os, jeg er ikke i tvivl om at han er en god spiller, men mourinho har slet ikke fået det ud af ham, som hvertfald jeg havde forventet. så jeg kommer ikke til at græde snot over at se ham gå.
Enig. Han har på ingen måde slået til, men på den anden side så var han trods alt afgørende for vores EL kampagne, og med baggrund i det, så er han ikke et mega flop ligesom de køb Mourinhos forgænger lavede.
sådan valencia :D
Jeg hader virkelig at trække "dommerkortet" - men er det bare mig, eller var der rimelig tydeligt straffe til Martial i situationen med Bauer?

Han har jo begge arme om Martial og giver et skub. Muligt jeg bare er farvet, meeen.



Sådan Valencia!
Hva satan Valencia, velkommen tilbage !
Annonce