Snak

Mere indhold efter annoncen
Har helt samme bange anelser LaPioche.
Tottenhams midtbane er særdeles løbevillig, og jeg tvivler lidt på, om vi kan få overtaget dér.
Og hvis ikke, så ligner det faktisk en midtbane der skal stå lavt og sætte gang i de tre forreste.
Om ikke andet kan jeg ikke huske, hvornår vi sidst har haft så meget firepower i forreste geled. Det bør kunne give Spurs problemer den anden vej.
Offensivt på papiret men er også bange for den centrale midtbane...kan allerede se fellaini komme ind for lingard og rash for martial i 2. halvleg
jeg har sku altid bange anelser når vi skal spille imod et at topholdene ...
Virkeligt interessant. Det kan vel gå begge veje. Jeg kan godt se, at Tottenham kommer til at dominere meget på bolden, men omvendt at det også skuffende, hvis United ikke kan blive farlige med de offensive folk på banen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
er der ikke en af jer der vil ringe til mourinho og sige han gerne må få andre gomes gratis, hvis det bliver inden midnat?
Barca Napoli AaB FCM
Det kommer ikke til at fungere med Alexis på højrekanten. Måske i de første kampe hvor han er vildt opsat på at vise hvad han kan, men ikke på længere sigt. Valget af Young på vb forstår jeg ikke. Men ok, mon ikke tilgangen til kampen bliver som i de første 18 mdr under Mourinho: et eller andet mellem en skamløs busparkering og så - hvis altså Mou går all in - en kontrolleret offensiv ? Det er simpelthen bare så lækkert. Overhovedet ikke tåkrummende eller deprimerende. Slet ikke når man kigger på de samlede indtægter, eller det faktum at klubben nu har vundet alt hvad der at vinde som klubhold. Nej, nej, det er hvad man max kan forvente. Times are changing eller noget. Mourinho knows!
Football What is It All About? It is about being UNITED. \\\"Vi kender ikke noget til nogen, gå din vej.\"
Skal vi nu ikke lige lade ham der har kørt os op på 2. pladsen, kun overgået af et vanvittigt City mandskab, om at sætte taktikken.
FCK og United siden \'92.
Valget af Young på vb forstår jeg ikke.


Uddyb gerne. Imo, så er han den med afstand bedste venstreback vi har lige nu. Alternativet, og ham jeg tror du helst vil se, er Luke Shaw, og selvom han helt sikkert er kommet tilbage på et anstændigt niveau, så har der simpelthen også været alt for meget hype omkring hans spil. Han har jo ingenlunde været markant bedre end Young, og hans levering af indlæg er uhyggelig dårlig gang på gang.
Kratos, jo, har jeg skrevet andet. Nej, men jeg forudser som sagt som skrevet mht tilgangen til kampen. Hvis du forventer andet, så fred med det, men så bliver du slemt skuffet.
Football What is It All About? It is about being UNITED. \\\"Vi kender ikke noget til nogen, gå din vej.\"
Annonce