Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg er meget enig Toggle, Woodward skal bare væk...
Hvis det ellers er sandt, at Mourinho bliver fyret denne weekend, så er det ret interessant med dagens startopstilling. Vil han igen spille en alternativ midterforsvarer - bare for pointens skyld. Spiller spillerne for ham, eller er de totalt ligeglade.

Og ja, lad os nu få ansat en sportsdirektør, som kan ansatte næste manager. Ellers er det jo perspektivløst at blive ved med at fyre.
øvrigt kunne man ikke forestille sig at den lade attitude spillerne har er pga den fede løn de trækker hver uge og de spiller for pengene og ikke for klubben?


Der bliver jo betalt store lønninger i alle storklubber, så med den logik skulle det betyde at vi som nogle af de eneste, er endt op med en gruppe der ikke gider spille, men kun tænker på pengene. Det finder jeg trods alt urealistisk.

De bedst betalte spillere render rundt i Barcelona og Real Madrid og det er jo ikke ligefrem fordi deres spillere ikke kan præstere pga. det. Næsten enhver sportsmand hader at tabe, og vil gøre alt for at blive bedre og vinde, men der vil selvfølgelig være nogle undtagelser imellem.

At fodboldspillere er overbetalte er vidst ret generelt og ikke kun i vores klub.
Off subject; Dagens modstander er så et af de KUN TO HOLD vi har formået at score mere end to mål mod i en PL hjemmekamp i et helt år - nogen der ved om speakeren stadig starter med "Welcome to the theater of dreams" når spillerne løber på banen? I så fald er det da sort humor
De Gea
Young Bailly Smalling Shaw
Bigmac Matic Pogba
Rashford Lukaku Martial

Bænk Alexis, mata, Lindelof, Romero, Felle, Andreas, Fred
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Daniel Ortved som kommentator... Åh gud!
Bye bye Mou. Det her bliver (endnu engang) ikke kønt.
Hvor er det helt igennem dårligt forsvarsspil. Vi har et hold fuldstændig blottet for selvtillid og det kommer en trænerfyring ikke til at ændre på. Desværre

Farvel til mourinho
LUHG
omfg 0-2
Glory glory
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Annonce