Snak

Mere indhold efter annoncen
skip dog alexis videre - og køb de ligt for de samme penge. bum.
gik i seng efter første halvleg
Jeg tænker egentlig det har været nødvendigt for at pogba kunne udvikle sig at have haft den modgang han har oplevet under mourinho. Han siger jo selv at mou har gjort ham til et bedre menneske og det tror jeg faktisk er korrekt.
Ift de ligt så er han kun 1.88 og igen vil vi blive ramt på de høje bold og standarder så jeg vil gerne have en spiller som er et par cm højere ved siden af lindelof. Vi ser igen idag lindelof have store problemer med at time opspring på de høje bolde så vi har brug for en høj hovedstødsstærk mand ved siden af forudsat at det er lindelof der er plan a som den ene i forsvaret.
LUHG
Omkring Lindelöf

Det er godt nok længe siden at koret som ikke kunne se noget som helst i ham har været på banen.
Man kan vel roligt kalde ham Mous bedste indkøb, selv om han fortsat har en del at lære.

Ganske interessant hvordan opfattelsen kan ændres. For 2 år siden sværgede 70-80% herinde til 2 jernmænd som midterforsvarere.
Det har gudskelov ændret sig og da Mou er væk, vil vi nok fremover se mindst én boldspillende CB.
Toggle, du har ret. I PL vil det være en udfordring ikke at have en hovedstødsstærk CB, hvorimod det i Europa er knapt så nødvendigt. Her er boldkvaliteterne mindst lige så vigtige.
Faktum er at vi er skrøbelige der nu og at noget skal ske. Der havde Mou nu ret.
Også selvom han selv købte, åbenbart blot ikke de rigtige.
Kun døde fisk flyder med strømmen!
jeg indrømmer blankt, at jeg var efter lindelof dengang, og jeg er det vel stadig, siden jeg endnu ikke føler mig helt tryg ved ham. ja jo han har da spillet sig betydeligt op, men jeg mangler stadig at se de stabile præstationer over en længere tid. for mig er der stadig lidt for meget lilleput-klumpspil-kaos i hans tacklinger foran målet, der stoler jeg ikke nok på ham, må jeg tilstå.
gik i seng efter første halvleg
skip dog alexis videre - og køb de ligt for de samme penge. bum.


han er 30 år, spiller som en pose nødder og på en kontrakt, der efter sigende var for stor til at city ville være med.

det lugter af kina eller ingenting.
https://worldsoccertalk.com/wp-content/uploads/2017/12/arsenal-spurs.jpg og fuck det anonyme trolleri, jeg hedder rolf ståltråd på facebook.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Øhm jeg mener stadigt Lindeløf er 300 mill kr. absolut ingenting vi har købt.

Og Nej han er bestemt ikke Mourinhos bedste indkøb, han er i bedste fald en middelmådig boldspillende forsvarer.

Jeg vil vove den påstand at både Fred, Pogba,Dalot, Bailly og Sanchez vil bevise dig modsat inden længe.

Skulle vi nu ikke lige give Alexis chancen for at bevise sig under Ole også før vi dømmer ham færdig
Ub og mugge2
Dér er vi helt på bølgelængde. Jeg er bestemt heller ikke helt tryg ved ham og tror heller ikke jeg bliver det men jeg anerkender fuldt ud at vi skal have en og faktisk helst to boldspillende midterforsvarere men første prioritet for en forsvarsspiller må da først og fremmest være at kunne forsvare og lindelof har altså været den ene halvdel af et helt igennem elendigt midterforsvar i denne sæson. Jeg kan dog sagtens se ham som et spændende alternativ til matic på 6eren. Jeg hælder mest til at vi får to nye midterforsvarere ind indenfor det næste halve år
LUHG
Syndes det kunne være lidt sjovt at se jer købe 2 nye CB lige efter MOU er afsat det kunne da om noget være et stort FU ;)
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
Jeg kan godt forstå, folk ikke er 100% trygge ved Lindelof endnu. Men han ser efterhånden mere stabil ud end Bailly. Ja, vel vores stærkeste kort i centerforsvaret igennem hele sæsonen.
Ja men modsat Bailly så har Lindeløf eddermame også fået ekstremt lang snor. Bailly var med hvornår under Mou var det imod Juve hvor han var et bæst og så sad han helt udenfor truppen kampen efter..

Han har jo nul match fitness pt. og desværre får han det heller ikke efter den hjerneblødning i dag. For mig er det hamrende ærgerigt for jeg mener han er vores klart bedste CB´er Han er stærk, hurtig, læser spillet godt og er forholdsvis rolig med bolden. En del af de fejl han koster defensivt er fordi han hele tiden spiller med ufatteligt ringe defensive højre backs, som han så må "dække" af for og det er lidt svært for en spiller ude af form
Annonce