Tuanzebe laver frispark som det første og eneste da ham kommer ind, også taber de allesammen den eneste mand de skal holde.... for helvede!!!!! JEG TOSSET!
Var der en og anden dumsmart bruger der betvivlede min påstand om at De Gea generelt er en alt for passiv målmand når det gælder 1-1 situationer og når der er risiko for fysisk kontakt?! Omkring lige efter Evertons første mål.
Hvordan fandme kan man være målmand og være bange for bolden. Jeg orker det ikke.
Vores forsvar har koncentrationsevne som 6-årig drenge. Det er ubegribeligt, at vi ikke vinder den kamp. Tillykke til Man City med mesterskabet. Vi må håbe på top 4.
Vi scorer tre mål i dag. Det er ene og alene forsvaret og De Gea i fællesskab i dag der viser hvorfor vi er mange der har snakket om at en midterstopper er vores højeste ønske.
De dårlige resultater er sjovt nok også kommet efter Bailly igen er skadet.