Snak

Mere indhold efter annoncen
city blir mestre i denne sæson, det burde stå klart for enhver efter deres sejr på anfield i dag. og noget af presset må forhåbentligt således også tages fra spillerne nu...
gik i seng efter første halvleg
Ja, det var nok meget godt, at City vandt, for det øger da muligheden for top 4. Jeg troede ikke, at der ville være noget suverænt tophold i år, men det er bare umuligt at hamle op med et hold, der vinder så mange kampe i træk. Diaz har været Citys Van Dijk. Vi har brug for at finde vores pendant, hvis vi skal vinde noget som helst. Diaz er sådan en type, som råber og jubler, når han har lavet en god aktion. Jeg tror, at vi har brug for noget lignende.
United er vist ikke de eneste med målmandsproblemer. To kæmpe drop af Allison.

United mangler seriøst en fighter, general, indpisker og en stabil, stor klippe i forsvaret og på mål
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
united mangler seriøst to nye centerbacks. det ved solskjær osse godt.
gik i seng efter første halvleg
Stort tillykke med sejren i Super Bowl!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Har United vundet Super Bowl? Godt med endnu et trofæ og Solskjaers første! Fedt.
Der mangler i hvert fald den defensive spiller, der gør de andre omkring sig bedre. Fernandes har gjort det med offensiven, men vi har ikke fået samme effekt med Maguire defensivt. Og De Gea gør i hvert fald slet ikke nogen omkring sig bedre længere - tværtimod.

Så jeg ved ikke, om der nødvendigvis er brug for 3 nye spillere til midterforsvaret og målmandsposten. Det lyder lidt som et FM-spil. Men der er brug for én brik, der skaber ro i forsvaret og får alle omkring sig til at tage et niveau eller to op.

Og så ved jeg ikke, hvem der står for dødboldene, men vedkommende burde erstattes øjeblikkeligt. Jeg har da aldrig i mit liv set et hold med så mange høje spillere være SÅ elendige på dødbolde - offensivt som defensivt.
Så havde vi vel stadigvæk haft Mou som manager, Pinks favorit bull Lukaku som 9´er mens Pogba var på bænken og JLingz var holdets topscorer :)


hehehe det er ikke til at sige for det var da Mourinho der valgte at hente den fantastiske svensker
Og så ved jeg ikke, hvem der står for dødboldene, men vedkommende burde erstattes øjeblikkeligt. Jeg har da aldrig i mit liv set et hold med så mange høje spillere være SÅ elendige på dødbolde - offensivt som defensivt.

Enig med Evertons mål har vi nu indkasseret fcking 11 mål på dødbolde i denne sæson, det er jo ganske enkelt tåbeligt lige fra at vi giver for mange dødbolde væk som at vi er pivringe til at dække op

Det er vores stædighed med at blive VED OG VED med at dække zone når det åbenlyst ikke fungerer.


Offensivt synes jeg nok vi kommer til ret mange chancer, det er bare de forkerte der får dem (Læs Maguire der ikke kunne ramme målet om han så stod på linien)
Faldt lige over den her hvis nogen vil se 2 unge mennesker i hvad man kan kalde en god forståelse for hinanden ..

Jeg tror på begge 2 har en stor fremtid i United..den ene er vores nye højre wing Amad den anden kom til lidt før fra Frankrig mener det var PSG ..Hannibal Mejbri. Begge er lidt for gode til u23 niveau så vi har noget i vente her det er sikkert

https://www.youtube.com/watch?v=C39uu_yADuo

spil i små rum i særklasse :)

For øvrigt fra samme kamp som Shola Shoretire laver hattrick (han er altså bare 17 år)
Annonce