Snak

Mere indhold efter annoncen
OGS kan sku da gøre for han ændrer på vores opstilling..ser du ikke kampen eller hvordan?

Vi overlader ALT initiativ til Milan og forsøger blot at holde bolden de sidste minutter..det er en giga brøler fra bænken..der burde aldrig være så stort pres på vores bagerste til slut og vi giver et idiotisk hjørne væk hvor Leao er alene med 6 mand
OGS kan da ikke gøre for at Milan får hjælp af vores målmand


Men han kan gøre for, at United ligner 11 fremmede på en fodboldbane i 90 minutter.

UTD
Hvordan kan vi undgå at møde op på hjemmebane igen igen imod et hold der mangler 6 stamspillere..det er simpelthen en skændsel..

Savner gamle dage hvor man kunne give et par ugers løn i bøde for uprofessionel opførsel de kan sku da umuligt få løn for sådan noget lort
Elendig kamp, men det kan være, at dem der ønsker Henderson på mål permanent fik sig et reality check. Det er lige nu en fantasi om at det unge talent er bedre end den rutinerede verdensklassemålmand. Det er bare ikke så simpelt, for det er målmandsposten i Manchester United... ikke Sheffield.
Vinder af United-trådens forudsigelseskonkurrence sæsonen 2025/26 - og dermed United-orakel
Vi har ikke brug for en Deano-fejl. Øv!

Jeg er i øvrigt ved at være træt af, at trænere tror, at de får bedre resultater ved at skifte defensivt ind. I Brentford har Benham og co forbudt Thomas Frank at skifte defensivt ind, med mindre han har helt særlige grunde til det. Årsagen er en større statistisk analyse, som viser, at hold generelt oftere mister point ved at skifte defensivt ud, end hvis de beholder den oprindelige formation.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Skal vi ikke bare sige, at spillerne og Solskjær ikke har noget at lade hinanden høre? Solskjær havde ikke held med hverken startopstilling eller udskiftninger. Vi har svært ved at kontrollere kampen på bolden igennem alle 90 min og har vel dårligt kontinuerlig boldbesiddelse i de sidste 20 min, hvor bolden bare bliver losset ud af kommunen.

Henderson dropper i målet. James brænder på en tom kasse.. Og Maguire? Ja, jeg ved næsten ikke, hvad man skal kalde den. Det er sværere at sparke forbi mål end at score.

Det er en ommer over hele linjen.
Henderson dropper i målet. James brænder på en tom kasse.. Og Maguire? Ja, jeg ved næsten ikke, hvad man skal kalde den. Det er sværere at sparke forbi mål end at score.

Det er lige præcis de her ting der ændrer det hele.
Havde der været kvalitet på banen alene i dé 3 eksempler, havde vi vundet 3-0.
Også var der nok ikke så meget at snakke om
Landsholdet Manchester United FC København
Nu ville det jo hjælpe OGS hvis han havde noget offensivt at skifte med - det havde han bare ikke på nogen måde.
Arh hold da op. Shoretire sad på bænken.........
Det må være en no-brainer at vi skal signe Håland. Kunne Dortmund ikke være interesseret i at bytte Martial + lidt penge for Håland
Landsholdet Manchester United FC København
Pinligt at vi ikke engang er iblandt de bedste 8 i taberturneringen i Europa..det er sku da noget af en tabererklæring.
Annonce