Snak

Mere indhold efter annoncen
Bolden til Fred er da på ingen måde farlig? Leicester spilleren er 2 meter fra ham, det da fordi Fred tager en elendig berøring at han presser ham, at Fred er så hamrende febrilsk også gør bare at hans næste berøring er en elendig aflevering. Maguire stoler på sin midtbanespiller kan tage bolden til sig og ikke lave en Lukaku berøring.

Aflevering fra Maguire skal laves, formår Fred at lave en god vending eller god berøring så kan han starte et angreb hvor Leicester bliver fanget langt oppe, desværre er Fred bare elendig og formår at skabe et mål den forkerte vej.

- Der mangler en spiller med den composure som Shaw/Carrick har/havde, en spiller som ikke er så hamrende bange og som laver en aflevering og så flytter sig 2 meter til siden. McT er ikke bange for spillere i ryggen, han laver så bare en aflevering og står tit stille og ikke byder sig igen.

Nå men en spiller som Carrick må græmmes over at se en spiller som Fred være så febrilsk hver eneste gang han har en mand indenfor 3 meter radius, desværre er det ikke noget der kan trænes, så manden bør bare sælges.
\\\"Sometimes we forget that you’re just a man. I am not a man! I am Cantona!\\\"
Toggle

Du lyder rigtig smart :)
Maguires aflevering er hovedløs.
Fred burde håndtere det uanset, JA.
Men: Maguires aflevering er hovedløs.
Landsholdet Manchester United FC København
Maguire er en dygtig forsvarsgeneral. Han mangler en hurtig boldspillende forsvarer som makker.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Hehe det bliver vi aldrig enige om..vores taktik er at føre bolden op nedefra så der er da ingen fare i at spille Fred der, enhver anden end ham havde håndteret den bold bedre

Der er dog ingen undskyldninger for den ringe indstilling alle på banen er mødt op med, alle aflevevinger er totalt håbløse, der er nul genpres, nul løbevillighed.
Endnu en kamp, hvor man slet ikke er mødt op. De har nok ikke så meget lyst til at møde city i semifinalen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hovedløs siger du? Var det ikke Keane der korsfæstede Rio i rios første kamp fordi han altid spillede bolden bredt og aldrig op som den maguire lige lavede til fred. Det er sgu da ikke hovedløst af maguire. Kig nu på taktikken, det er jo præcis sådan vi vil spille. Den eneste der laver noget hovedløst er fred.

Fremragende mål af greenwood. Godt at få ham igang igen
LUHG
enhver anden end ham havde håndteret den bold bedre

Jamen, Mugge for faen.
Der siger du det jo selv :D
Det er hovedløst af Maguire at spille FRED i det her scenarie.
Han burde søge andre muligheder, når konsekvensen af en evt fejl ville resultere i et mål (som vi så)
Landsholdet Manchester United FC København
Den havde Martial misset!
SÅDAN ...Donny Pogs og Mason ...
Back in it! Pogba på kanten er ikke helt dumt trods han ikke ligefrem er en raket.
Annonce