Snak

Mere indhold efter annoncen
hvornår HELVEDE begynder vi at dække op ...suk mand

Så har vi tabt en 3. del af vores hjemmekampe..det er ganske enkelt imponerende
Flot fulgt med.
\\\"Sometimes we forget that you’re just a man. I am not a man! I am Cantona!\\\"
hvad er der med der her fucking hold og dødbolde det kraftedeme pinligt efterhånden
Hmm gider United vinde den her? Altså give 110% for at vinde eller tror de at de kan slå Liverpool på 80% kraft? Det virker som det sidste lige nu.
En skandaløs ringe 1. halvleg fra vores hold..

Vi starter som lyn og torden og så lukker vi TOTALT af for gassen og stiller os på helt flade fødder og giver scums kampen...den her kamp er værre end Leicester for der var vi med i kampen..det hold præsterede sku bedre end de 11 vi har i dag
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ud med Rashford ind med Greenwood
Jeg forstår ikke vi starter så godt og så er man foran og så tror man åbenbart den kamp er færdig. Hold nu.....
Den bedste investering vi kunne gøre til sommer, ville være at ansætte en dødboldstræner. Er du gal, hvor er jeg træt af, at vi lukker så mange "billige" mål ind på hjørnespark og frispark.

Ellers spiller vi vel en 1. halvleg på det jævne, dog skal Shaw, Fred og McTominay gerne få fingeren ud af røven i de sidste 45, hvis de da alle får lov til at spille så længe. Men når Liverpool stiller op med to Championship-spillere i midterforsvaret, så må vi vel trods alt godt være skuffede med antallet af chancer, vi har skabt i 1. halvleg. Det har simpelthen været for ringe. Jeg vil gerne have Greenwood ind hurtigst muligt.
Liverpool stresser os til alt for mange boldtab, vi kan ikke forsvare dødbolde og heller ikke sparke bolden væk, selvom vi kommer først på bolden.

Jeg er skuffet over, at vi ikke spiller os til større chancer, for vi har rigtigt mange gode situationer på den sidste tredjedel af banen. Rashford er ikke god i højre, og slet ikke over for en back, der er lige så hurtig. I min optik bør han søge mod venstre, så vi kan presse Arnold.

Liverpool ser desværre ud til at ville denne kamp mere end os.
Enig med Pindhunden.

Rashford skal overfor Trent, Robertson er en aggressiv spiller, og Pogba ville kunne kyse ham fysisk, Rashford bliver fuldkommen most af Robertson.
\\\"Sometimes we forget that you’re just a man. I am not a man! I am Cantona!\\\"
Annonce