Snak

Mere indhold efter annoncen
"Hvis nu man vil have ham, så er spørgsmålet bare, hvad han i så fald vil koste, og om han i sidste ende vil vælge United, såfremt der også er andre bejlere."

Yildis, jeg er også overbevist om at Monaco vil presse prisen op og 30 mil. for en allerede etableret coming man, synes da også ganske lidt i dagens marked.
Om vi så skulle være interessant for ham er en anden sag. Men vi har haft mange franskmænd efterhånden og mange af dem har gjort det rigtig godt for os.
Tror også at OGSs projekt har fået så meget anerkendelse rundt omkring, at der kan øjnes fremtid i det.
Så er der regnvejret, som nok kan skræmme en solvant Monacospiller lidt.
Kun døde fisk flyder med strømmen!
@Fynbo:

Jeg er ret sikker på, at United er interessant for ham. Det har jeg ingen grund til ikke at tro. Men med de her stortalenter opstår jo ofte en situation, hvor United er interesserede, men det samme er Real, Bayern, Atlético osv., og pludselig er det spilleren og agenten, der ender med at kunne vælge og vrage. Det er dét, jeg hentyder til. Hvis United er den eneste klub, der kan nå til enighed med Monaco, så er jeg da sikker på, at han så også vil sige ja tak.

Men jeg vil da gerne lige vende tilbage til, at vi pt. er den klub i verden, der har størst underskud på transfers til og fra i indeværende sæson, eftersom vi ikke har fået solgt en eneste. Chelsea har alligevel hentet €70m på Tomori og Abraham, og ikke at jeg synes vi skal sælge ud af talenterne, men vi skal nok se et par permanente afgange, før det bliver relevant at tænke i flere ankomster, tænker jeg.

https://www.transfermarkt.com/statistik/einnahmenausgaben?ajax=yw1&sort=saldo
To bedste fodboldtrænere verden har set: Sir Matt Busby og Sir Alex Ferguson. Begge i verdens bedste klub.
Det er jeg enig i Yildis

Men ret beset er der vel kun Lingard som kan indbringe lidt, hvis hverken Pogba eller Martial sælges. Jo Jones lidt håndører og Pereira ligeså. Hvem ved måske også Daniel James. Eller Telles, som jo desværre er skadet.
At vi i indeværende vindue ikke magter at sælge, vil jeg mere tilskrive de mange tidligere sæsoners svigtende fornyelse af truppen, end at der enten skulle være uvilje eller manglende kapacitet til at sælge.
Vi har jo ikke som Chelsea et reelt surplus. Vi ligger som vi har redt.
Vi har ikke talt meget om John Murtough. Måske han i virkeligheden er det bedste der er sket for os i lang tid. Han virker til at ha´ fod på det. Og kan han lokke Glazers til at sanktionere yderligere 5-10 millioner, så er der vel basis for endnu en signing.
Men det skal der nok også til
Kun døde fisk flyder med strømmen!
Souness synes jeg ikke vi skal beskæftige os alverden med.
Lige så god han var i sin for Pool, lige så meget jord i hovedet har han.
Ganske ufatteligt at nogen vil betale ham en bøjet femøre for at være pundit.


Jeg er sikker på Pool fans har det på samme måde med Keano :)
Den der er godt tilfreds, er en rig mand - Lao Tzu
Jeg er sikker på Pool fans har det på samme måde med Keano :)

Det er helt sikkert, men sådan har vi det nu også med Souness! Sådan et kålhoved.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Lord Flashheart

Du kan være vis på at også en del Unitedfans har det sådan med Keane.
Når Sky eller hvem det nu er, betaler for den slags "eksperter", så er det en hån mod alle der ønsker andet end konflikt. Som ordentlig, velargumenteret debat f. eks.
Murdochstyle journalistik, vorherre til hest.
Kun døde fisk flyder med strømmen!
Der findes en del eksempler på at vores helte ikke har kunne tage evnerne med over i tv-studiet. vores egen Steve Nicol virker ikke super skarp. Og så bliver jeg nødt til også lige at pege fingre af Rio;-) Men gode fodboldspillere..

Gary Neville fortjener dog ros, selvom jeg har hørt United fans øffe lidt over ham.


Det ligner desværre at i har fået jer et rigtigt godt hold. Mangler måske lidt på midtbanen, men jeg forventer at er med til den bitre ende. forhåbentligt med en flot 5. plads :-)
Tchouameni rygtet blev meget hurtig skudt ned af Fabrizio Romano:
"Manchester United are currently not working to sign Aurélien Tchouaméni from AS Monaco this summer. No talks or direct contacts as of now, same for Corentin Tolisso."

Det virker desværre til at eventuelle indkøb, kun sker via finansiering fra spillersalg, og der er det vel kun Lingard og måske Dalot, som kan indbringe lidt og samtidig undværes uden direkte erstatning er påkrævet
Manchester United Brøndby IF
"forhåbentligt med en flot 5. plads :-)"

Ja ja, den er god med dig :)
Men når nu den 5. plads er så flot, så skulle vi måske reservere den til vores kære røde venner fra Merseyside.
Ville sgu være lidt trist, hvis både Spurs og Leicester napper pladser foran jer.
Der findes ingen kampe, som bedre at vinde end dem over jer. Og allerbedst er det, når begge hold er med fremme.
Kun døde fisk flyder med strømmen!
Må indrømme at for første gang i flere år er jeg lidt nervøs for at i kan løbe med titlen. Jeg ser stadig city og Chelsea som favoritter, men for fanden det kan blive spændende. Føler mig altid lidt lettet når det er matematisk sikkert, at i ikke kan blive mestre...

En sejr over rivalerne er altid smukt
Annonce