Snak

Mere indhold efter annoncen
Måske. Men skal man så betale løn til en brugbar spiller i over 2 sæsoner fordi han ikke ville kæmpe for sin spilletid? Vi kan da godt bruge pengene fra et salg, men det er altså ikke Phil Jones, så der skal heller ikke gives ved dørene bare fordi han er utilfreds.

Hvis han er desperat for et skifte må han også gå på kompromis med lønnen i sin næste klub.
Manchester United Brøndby IF
Merry Christmas Everyone :)
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Glædelig jul fra naboerne :)
Glædelig jul til dig også Man City :)
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Rygter indtag om Florian Wirtz fra Leverkusen… nogen der kender ham?
Vinder af United-trådens forudsigelseskonkurrence sæsonen 2025/26 - og dermed United-orakel
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Gigantisk talent - med output i form af både assist og scoringer.
Vistnok kun 18 år, men tidlig debut og samme løfter som Havertz.
Med Sancho, Bruno, Diallo og måske Hannibal som kreative kræfter er det ikke den mest oplagte position at forstærke først, men Wirtz har hele pakken.
Kæmpe talent, men det giver da absolut ingen mening at sprænge banken på en 18-årig 10´er når man allerede har Bruno, og der er et gigantisk hul længere nede.

Julian Alvarez kunne dog godt ligne Rangnicks første signing hvis man skal tro de mange argentinske medier (nogle af dem meget troværdige hvis man skal tro de argentinske brugere på twitter). Dog er der så vidt jeg ikke et eneste engelsk medie der har haft en historie om ham endnu.

Ellers kører Boubacar Kamara historien stadig, hvor Newcastle også skulle være meget interesseret.
Det virker lidt som Moises Caicedo rygterne, hvor ingen er i tvivl om at han er Uniteds hvis de vil have ham, men han endte som bekendt i Brighton da United prioriterede anderledes. Marseille skulle have sat en pris på 12 mio euro på ham i Januar.
Manchester United Brøndby IF
Varane og Cavani tilbage i truppen mod Newcastle. Godt at få de to tilbage!
Manchester United Brøndby IF
12 mio euro så tager man ham, hvis det ikke fungerer om et år eller halvandet kan man få det samme for ham igen, måske endda mere. (Forudsat vi ikke brænder en løn af på 1,5 om ugen)

Tror vi får et vanvittigt tændt hold at se, mange der har noget at bevise i meget få kampe.

Kom så Ralf, giv Jones den startplads!
Dejlig klar kommunikation fra Ragnick om Martial: Du må gerne forlade klubben, men når der ingen bud er, og hvis klubben ikke får nogle ok gode penge, så bliver du.

Hold op, hvor har det været skuffende med Martial. Jeg troede seriøst, at han havde top 10 i ballon do´r-potentiale, der han brød igennem for Frankrig og Monaco. Men topfodbold er benhårdt mentalt, og hvis du stopper med at forbedre dig, eller mangler engagementet til at træne og leve helt rigtigt, så bliver du aldrig rigtig god.

Når det er sagt, så kan en midterklub i en top 5-liga sikkert få 15-20 mål pr. sæson, hvis Martial får tilliden og spiller alle kampe. Han har trods alt redskaberne.
Annonce