Snak

Mere indhold efter annoncen
Nogle flotte mål han i sin tid satte ind. Hvad ku´ det ikke være blevet til hvis han var blevet og kæmpet.
Den der er godt tilfreds, er en rig mand - Lao Tzu
.... og ikke var lavet af glas. Man når simpelthen ikke toppen med så mange skader.
Pt. Er det kun Sancho, Bruno og Ronaldo jeg vil sige har niveauet til pokaler og måske De Gea.



Pt. Har sancho og Bruno da overhovedet ikke Niveau til pokaler?
Det har De gea så til gengæld, han har vel været en af de absolut bedste i ligaen i denne sæson.
@Bryan
Af uransagelige årsager er man meget påpasselig med at rose DDG i den her tråd. Og kommer rosen, følges den ofte af et “men…”.
DDG har været vores absolut bedste spiller hele sæsonen, og det er fantastisk at have ham tilbage på det niveau.
Vinder af United-trådens forudsigelseskonkurrence sæsonen 2025/26 - og dermed United-orakel
Mange rygter omkring United op til Januar vinduet:

- Martial tilbudt til Barca. Samtidig forhandler de stadig lønforhold med Sevilla angående en lejeaftale. 50/50 blev afvist af United.

- Alle argentinske medier (også de troværdige) melder Julian Alvarez meget tæt på. Han har en 25 mio euro release clause. Stadig intet fra den engelske presse.

- Manchester United, Arsenal og Newcastle skulle være de engelske klubber der er interesseret i Ousmane Dembele. Lige hvad vi mangler! En ydmyg ung mand med hovedet på det rette sted.. Eller noget

- Dean Henderson skulle være på blokken i Spurs, nu hvor Lloris snart har kontraktudløb. Ville være fint med en HG keeper for Spurs der har bevist sig i PL lidt ala Ramsdale, men havde de ikke ham Atalanta keeperen klar som afløser til sommer?

- Lingard får ikke lov at forlade United på en lejeaftale. Sælg eller bliv kontrakten ud, hvilket også virker meget logisk.

- Napoli vil meget gerne leje Tuanzebe med købsoption. Prisen bliver afgørende.
Manchester United Brøndby IF
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Christ, man kan hente Kessie og så bruger man krudt på en fodboldinvalid som Dembele.

Få nu styrket den centrale midtbane Ralf!
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Jeg kan slet ikke forestille mig at man ikke skulle gå benhårdt efter en midtbanespiller allerede i Januar. Jeg er dog enig i at det er mærkeligt at snakken om de forskellige midtbanespillere er stilnet lidt af jo tættere man er kommet på vinduet.

Eneste grund til ikke at købe en midtbanespiller i Januar er hvis man føler sig sikker på Rice til sommer. Der er så mange muligheder og flere af dem med snarligt kontraktudløb.
Manchester United Brøndby IF
Jamen altså vi er nødt til at hente noget til den centrale midtbane, det er vi bare. Kessie har udløb i juni 22, og kan hentes lige om lidt. Vi bør øvrigt kigge efter mere en end en til den position. Matic kan vi så måske gå af med.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Jeg kender ikke deres økonomiske situation, men jeg kunne godt forestille mig at Milan hellere beholder ham kontrakten ud end sælger så længe de er en del af mesterskabskampen

Kamara og Haidara er der dog rimelig faste priser på. Den første skulle være tilgængelig for 10-12 mio pund og den anden har en frikøbsklausul på 30-40 mio euro. Det kræver dog også at de bliver vurderet gode nok af scouts, Rangnick osv.
Manchester United Brøndby IF
Har i set kessie spille?? Også med den løn han forlanger.
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Annonce