Snak

Mere indhold efter annoncen
Det lignede godt nok at Cavanis overkrop var offside.
RASHY!!!!!!
Pufff, den lugtede af offside. Men hvor er jeg dog glad for, at jeg blev hængende til det sidste!

Håber det kan sætte Rashford igang.
Faktisk et rigtigt godt indhop af Martial, synes jeg. Hvis ikke det var fordi, han ville væk, så burde man da overveje ham til startopstillingen til næste kamp.
Enig. Martial bragte for en sjælden gangs skyld noget intensitet til spillet. Måske skal han begrænses til ti min. pr. kamp!?!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Godt indhop af Rash og Martial. Fedt at Moyes blev straffet for sin defensive indstilling.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Hold da fuck for tre vigtige point i dag. Vi vidste på forhånd det ville blive en uskøn kamp.

Vi må nok forvente at Tottenham vinder et par af de kampe de har til gode, men nu er vi da forbi West Ham med en kamp i hånden.
Manchester United Chicago Bulls
Er i ikke oppe at køre over at alle 4 angriber har en afgørende fod med i målet? Synes det var lidt vildt at se 4 massive egoer lave det mål.
Ja, det er svært ikke at stå med et smørret smil efter de her kampe mod West Ham. I det første møde reddede vi de tre point i sidste sekund, da Mark Noble brændte straffespark. Især at det var Noble, der blev skurken, var svært ikke at juble over.

Og nu må Moyes igen ærgre sig over udfaldet af tillægsminutterne, fordi de indkasserer sejrsmålet i kampens sidste angreb.
Jeg synes ikke Rashford og Cavani har specielt store egoer. Slet ikke på niveau med Ronaldo (eller Martial for den sags skyld).
Manchester United Chicago Bulls
Annonce