Snak

Mere indhold efter annoncen
Edit: for mig er ønske scenariet for næste sommer Bellingham og en central angriber i verdensklasse.

@T-United, Liverpool har kaldt dips på Bellingham næste sommer, så i må lige finde en anden ;-)
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
@badazz
Hehe, ja vi må se. Uanset er mit gæt, at det bliver noget af en kamp om ham. I får ham nok, hvis vi misser CL igen, men ellers tænker jeg, at vi står godt, fordi vi har lidt flere engelske spillere.
Vinder af United-trådens forudsigelseskonkurrence sæsonen 2025/26 - og dermed United-orakel
Hehe, ja vi må se. Uanset er mit gæt, at det bliver noget af en kamp om ham. I får ham nok, hvis vi misser CL igen, men ellers tænker jeg, at vi står godt, fordi vi har lidt flere engelske spillere.

Jordan Henderson har allerede har gode snakke med ham på landsholdet, så jeg håber det trumfer antallet, uden at jeg har tal på hvor mange fra hver klub der var indkaldt til sidste landsholdssamling (hvis det er der vi sammenligner :-) ).
Men ja, han bliver nok et populært emne på transfermarkedet.
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
Badazz

Hvem ser du Bellingham fortrænge fra startelveren?
Er det ikke netop Jordan Henderson, der vil være i farezonen.
Eller måske Firmino.

Ingen tvivl om at han er dygtig, men skal det gi´ mening at betale Dortmund i dyre domme, så skal man vel kunne udpege en plads til ham. Eller?
Kun døde fisk flyder med strømmen!
Jo, jeg tænker også at det er Henderson.
Uden at jeg rent faktisk har set Bellingham særligt meget (udover de 2 kampe Dortmund har haft mod Bayern).
Antalsmæssigt er Liverpool fint besat på midtbanen, men kvailitetsmæssigt halter det måske lidt udover Thiago og Fabinho. Henderson er (IMO) faldet lidt i niveau, og Thiago kæmper jo typisk med en del skader. Og derudover er Minamino rygtet væk.
Liverpool var efter sigende med i jagten på Tchouameni, så det tyder på, at man er på udkig efter forstærkninger på midtbanen. Jeg kender mest Tchouameni af navn, så jeg ved ikke så meget om niveau eller position.
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja, Minamino er nok til at skippe. Han blev aldrig rigtigt hvad man håbede.

Enig i at Henderson nok vil være den, der må aflevere pladsen til Jude.
Så kan han jo synge den gamle Beatles sang :)

Men men, der der vel et issue vedr. netop det bytte.
Som i parantes bemærket ligner hvad diskuteres her i tråden. Her frygter mange, ikke så meget jeg selv, at dygtige teknikere kan løbes over ende på midten.
Henderson kan man ALTID regne med, selv om teknikken (og hittepåsomheden) ikke er helt i top.
Kan man også det med Bellingham, når der skal forsvares den anden vej?
Tænker dog også at Thiago vil nikke bifaldende til en dygtig legekammerat.

Var jeg LFC-fan, ville det nok også bekymre mig lidt at Curtis Jones kan blive lidt overflødig.
Der er krummer i den knægt og The Kop elsker de hjemmeavlede.
Kun døde fisk flyder med strømmen!
Alle elsker vist de hjemmelavede :-). De smager bare bedst. Også i O´ense!
Men der har været lidt langt ml snapsene for Curtis Jones. Både ift spilletid og præstationerne på banen.

Mht Jude, så satser jeg på at Klopp nok skal finde pisken frem hvis det er nødvendigt :-)
Men jeg er dog også sikker på, at hvis Liverpool endelig trykker på aftrækkeren, så er det fordi Klopp har set noget han kan li´.

Apropos, det trækker da lidt for meget ud med ham de Jong som ETH har peget på.
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
Ja, fine takter på O´ense Stadion til slut på sæsonen og publikum kunne li´ det.
Mere af den slags tak!
Breum bliver et hit er jeg vis på.

Barca slår sig i tøjret og presser gerne den sidste Euro ud af os.
Er dog rimeligt fortrøstningsfuld, hvad De Jong angår
Med ham, Eriksen og en dygtig højrefløj ombord begynder det at ligne noget på Old Trafford også.
Kun døde fisk flyder med strømmen!
Jeg er faktisk noget mere sikker på de Jong handlen end Eriksen. Selv hvis Conte har sagt nej så spøger Brentford stadig, også selvom han fortalte at hans ambitioner fortsat var store.

Antony rygterne kører også lige nu på højtryk til en pris på omkring 40 mio pund, men der er stadig ingen af de store troværdige der er hoppet med. 40 mio pund lyder også som et stykke under det de hollandske medier mener Ajax vil forlange for en ung brasiliansk landsholdsspiller.
Manchester United Brøndby IF
Deebo

Tror faktisk at Eriksen er godt og vel fristet af at spille for os.
Han har alderen til som knægt at ha´ fulgt med i 90´erne og jeg tænker han nok har glædet sig lige så meget over vores spil dengang, som vi selv gjorde.
Vil også være en kæmpe fjer i hatten personligt, at medvirke til genrejsning på Old Trafford og med Ten Hag/Ajax spillestil færdes han hjemmevant

Mon desværre ikke at kæresten får en del at sku´ ha´ sagt dog. Hun måtte holde for sidste sommer og det ved Christian. Som den fornuftige, betænksomme mand han er vil han nok strække sig langt for at imødekomme hendes ønsker.
Kun døde fisk flyder med strømmen!
Annonce