Snak

Mere indhold efter annoncen
JGGJ - det er sgu da billigt
Jeg er sikker på at I ville kunne få Osimhen billigere hvis I IKKE lagde Lukaku oveni. Men ja, det ER billigt i den aktuelle form...😆
Ja, 125 €, hvis ikke Lukaku indgår i handlen😀
Prøv at læs om rivaliseringen mellem City og Liverpool på Daily mail. Det er ikke kønt.

Der står bl.a. at City overvejer at sætte net op omkring udefansene efter en 15 årig pige blev ramt af et ølglas fyld med pis og mønter, kastet oppe fra tribunen med udefans.

Så kan Liverpool passende betale, hvis det vitterligt er nødvendigt 😔
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja, det er en ret trist historie. Tragisk for pigen, der vist har fået både nogle fysiske og mentale mén af det, og ærgerligt for City-LFC-forholdet, der mere og mere ligner et nyt hadeklub-forhold. Retssagen kommer næppe til at mildne noget i den henseende. Suk! Idioter findes i alle trøjefarver.
De var her i går fra Abu Dhabi Constructions for at tilse stormskaderne i fundamentet på City-tråden og The Blue Moon Saloon efter i mandags. Selv var jeg sandt at sige en smule bekymret, men de virkede meget fortrøstningsfulde. De opsatte nogle midlertidige søjler af sand til at understøtte de bærende bjælker, og de forsikrede mig om at det uden tvivl nok skulle gå alsammen. Vi skal bare undlade at åbne vinduerne og undgå at nyse eller hoste. Således beroliget, eller noget, genåbner hermed trådens fredagsbar. Efter devicen The Show Must Go On vil saloonen indrette sig efter de nye markedsøkonomiske vilkår, hvilket bl.a. betyder, at paraplystativet ved indgangen er afløst af to nye holdere for medbragte artefakter: fakler til højre og høtyve til venstre. Også drinkskortet er lettere tilpasset det nye kundegrundlag, idet der er happyhour på Molotov Cocktails fra kl. 16-17. Jukeboxen har i dagens anledning fået tilføjet 90’er-klassikeren ”Fire Water Burn” med The Bloodhound Gang, så snart kan vi alle synge med på »The roof, the roof, the roof is on fire. We don’t need no water, let the motherf***** burn. Burn, motherf*****, burn!«

God weekend – og vel mødt! 🍺👍
Jeg kan jo passende selv åbne baren med følgende udklip fra fredagens udgave af The Daily Crap, hvor man i kultursektionen kan erfare, at Marvel Studios har ladet sig inspirere af tidens trends i fodboldverdenen og nu er gået i gang med sin næste store satsning: ”Captain Chaos vs. Lord Pannick”. Rollelisten er endnu ikke på plads, men rygterne siger at der aktuelt forhandles med Neymar og Raheem Sterling, der begge har et naturlig talent for film.

Fra samme medies finanssektion er at melde, at transferudbetalingerne for Chelseas januarshopping lader vente på sig. Tilsyneladende havde klubbens amerikanske ejerskab i skyndingen fejllæst valutategnet € for ¥, hvorfor der nu arbejdes på en løsning. Team Boehlys nye økonomiansvarlige har angiveligt foreslået en afdragsordning over 140 år.

Endelig forlyder det nu, at anklageskriftet imod Man City er blevet udvidet. Som punkt nr. 101 anføres, at analyser udført på Merseyside Laboratories har godtgjort, at ”nogen” havde smurt Steven Gerrards fodboldstøvler ind i olie op til en kamp mod Chelsea den 27. april 2014, og at denne olie er identisk med olie raffineret hos ADNOC (Abu Dhabi National Oil Company). Derfor kræves Manchester City frataget sit uretmæssigt opnåede mesterskab fra sæsonen 13/14, der i stedet bør overføres til Liverpool FC. Dertil forbereder greenkeeperen på Anfield som anklagepunkt nr. 102 et krav om miljøerstatning for ulovligt udSLIP af kemikalier.

Med niveauet således lagt i passende højde, er ordet og baren hermed givet fri. Take it away, gentlemen. 🍻
😂😂😂😂
“ Suk! Idioter findes i alle trøjefarver. “

En del fans virker også til at være blevet endnu dummere efter coronanedlukningen.
Annonce