Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
"selvom de forsøger at ændre den fra VAR vognen"

Har de da konkret bedt ham om at ændre dommen? Eller har de bare bedt ham om at vurdere en potentielt strafbar situation?
https://kortlink.dk/sudv
Fortjent eller ufortjent, så ligner det en meget vigtig sejr både pointmæssigt og psykisk. Faktisk er sejren i sig selv det mest mesterskabsindikerende ved hele Citys præstation idag. For det var godt nok længe City når vi er værst. Koloenorm boldbesiddelse, der bliver til absurd få reelle målchancer. Det burde simpelthen ikke være så svært mod ligaens ringeste defensiv. Men målt på farlige angreb, kunne Wolves lige så godt have vundet. Det gjorde de ikke. Det gjorde City. Og dét er det vigtigste vi kan tage med hjem fra Wolverhampton i dag.
Han ser kun på skærmen 1-2 sek og er helt sikker i sin første indskydelse👍 The usual Suspects er til tasterne igen med de sædvanlige hentydninger.
A proud Cityzen
Banjo, tø lige de cowboy-toasts,der er gået på datoen, op i microovnen. Der bliver travlt i dag😂
Spilovertaget er ikke så relevant når boldomgangen bliver for sterotyp og nok også for langsomt. Kæderne kan ikke flyttes da der er for mange i feltet. Kunne godt tænke mig at vi skyder mere og så brænder en del, blot for at tvinge Wolves lidt frem
A proud Cityzen
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Banjo, tø lige de cowboy-toasts,der er gået på datoen, op i microovnen. Der bliver travlt i dag😂

Er i gang, Tintin. Har fundet resterne frem fra dame-curlingklubbens julefrokost i vinters (de blåhårede pantere drak betydeligt mere end de spiste), så buffetten skulle være good-to-go omkring startfløjtet på Anfield. Kontroversielle kendelser i overtiden er bare guf for omsætningen. 😆

Og Wise, så hepper likørstuen på at I fuldender en smuk blå weekend! 👍🍺
“ Og Wise, så hepper likørstuen på at I fuldender en smuk blå weekend! 👍🍺 “

Ja tak!🎉
Japanerne synger igennem …
Tak de herrer - vi krydser fingre for blå retfærdighed
"We didn't underestimate them. They were just a lot better than we thought” 🙈 #KSDH 🤍 #KTBFFH 💙
Fedt hvis nr. 20 afgør kampen💙
A proud Cityzen
Med hensyn til VAR vs. dommer ved Stones-målet, så var det vel dommer Kavanagh der først underkendte det, men VAR-dommeren Atwell der opfordrede ham til at gense situationen, fordi Silva ikke vurderedes at begå frispark eller være (betydende) offside. Så Kavanagh omstødte sin egen underkendelse af målet efter VAR-checket.
Annonce