Snak

Mere indhold efter annoncen
Super bowl - så næsten hellere dressur og kunstskøjteløb.
@Scholes, jeg er ked af at sige det, men jeg forstår sq din reaktion. Jeg ser jo også alle Uniteds kampe. Det er som at kikke over nabohækken og se og høre at der er et eller andet helt galt. Men jeg turde ikke zoome nærmere ind med kikkerten på naboen og se hvad der egentligt er galt. Jeg håber du forstår min metafor :)
Tintin: Jeg under dig meget bedre, end det du oplever aktuelt og iøvrigt har stået model til længe (min opfattelse af de sidste 8-10 år).

Mest af alt har jeg dog sympati for, at dine lorte naboer stjal jeres gyldne år i Europa med karantænen til de engelske hold efter Heyssel.

Re. United:
Selvfølgelig fremstår jeg som en utaknemmelig og spoleret person, når jeg har haft glæderne i Ferguson-tiden.
Værste er næsten, at jeg ikke rigtig RIGTIG gider hidse mig op over middelmådigheden, laissez faire pis i talrige former samt manglende selvindsigt fra top til bund i klubben. Kort sagt: Vi fortjener alt lort der rammer os.

Afslutningsvis har du og jeg dog stadig et regnskab, der skal gøres os efter I tørrede Fellaini og Moyes af på os.
Denne gang ender I vel med at sende Iwobi til Old Trafford som modvægt til vores 45 mio pund hollænder?

Rant over. Jeg er i godt humør igen og ønsker jer alle en god aften med jeres sejre i dag og hvad I ellers kan nå i mål med inden sengetid.
Hvis Iwobi rent faktisk ender i en byttehandel med Donni, så giver jeg den første Unitedtrøjebærende person i gadebilledet en krammer.
LOL Tue … episk!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Cityzen: Metafor og alt andet vel modtaget.

Iøvrigt fedt med link til både karameller og Solita.
Ud af den tangent kom jeg til at tænke på Sunkist-juice; en orange, 3-kantet-pap-karton, der smagte af 48 stykker sukker i 70´erne. Nogle der husker den?
Scholes - dem husker jeg glimrende, de udløste et sandt energi boost med deres 200 sukkerknalder pr drikke brik
Dejligt ikke at være den eneste boomer i tråden.

Har ikke læst hele Chelsea-tråden til aften; hvor højt oppe at ringe er du/I over dagens titel?
@scholes, tja det var sq tider dengang.
https://www.erinnerstdudich.de/60er/sunkist-saft/amp/
Annonce