Snak

Mere indhold efter annoncen
“ Wurst … passer egentlig ret godt i konteksten “

Ja!😂
Tak for indsatsen i afstemningerne Nick.
Officiel vinder af United-trådens forudsigelser 24/25
Selv tak, Hedengran.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Altså, Nick - helt ærligt! Først og fremmest skal der jo rettes en stor tak til dig for at arrangere og afholde konkurrencen. Ikke til os som deltager og nyder dit fremragende arbejde.

Jeg har virkelig nydt din konkurrence, og fandt den super underholdende. Min eneste anke er, at du ikke fandt plads til Pernille Blume men til gengæld fandt du plads til en af de hjernedøde Pitzner-tøser. Den familie har vist en intern konkurrence kørende om, hvem der først kan komme i Guinness rekordbog under kategorien "Verdens mest stupide menneske". Personligt synes jeg alle 4 Pitzner-tøser fortjener prisen.

En der til gengæld ikke fortjener prisen er dig Nick. Du har virkelig formået at lave en underholdende og fed konkurrence. Jeg har elsket den hele vejen. 1000-tak herfra. ❤️
Også Spurs-fan i Championship
Tak for at denne interessante leg er sat så prof. op. Kudos.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Også tak herfra til Nick for et imponerende arrangement! 👍

At Robbie endte med at blive Die Ultimative Über Babe kan der jo være delte meninger om, men sådan må det være, når smag og behag lægges ud til demokratisk afstemning. Jeg stiller mig tilfreds med en runner-up. Også dejligt for Afløseren og Gunnerslinger at prøve rent faktisk at vinde noget... 😜

Ligeledes tillykke til selvsamme Monsieur Romano, som Likørstuens eneste erklærede PSG-fan, med resultatet af gårsdagens finale i München. Rimelig overbevisende. Når det nu ikke kunne blive den planlagte finale mellem City og Barca. Next season - eller noget.
@ JGGJ

Arghh, jeg er nu ikke PSG-fan, men synes dog ganske godt om klubben. Og deres hold er jo helt fænomenalt. Den transformation Luis Enrique har gennemført er dybt beundringsværdig.

Jeg sagde allerede efter gruppefasen, at hvis Barca skulle vinde CL, ville PSG være den største forhindring. Den forudsigelse fik jeg ret i ad omveje.

Du må lære at leve med Robbie, og det kan du også godt...

Flot præstation af Demaiter også. Jeg havde ikke spået hende helt så højt, men selv gav jeg hende også bedre og bedre karakterer undervejs.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Tak for roserne, Rikke-mus.

Mht. Pernille Blüme er det sådan, at hun ikke blev blandt de første 16 i den del-konkurrence, hvori hun deltog, og således kvalificerede hun sig ikke til Babes du monde.

Hvad med din guys-kåring...bliver den til noget ?

Du kunne jo evnt. love dig selv ud som 1. præmie for en enkelt nat på et hotel til vinderen; om det så bliver Brad Pitt, Gavi, Totti eller George Clooney, så går det jo nok ;-)
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Fornemt med Mads P. i lilla på podiet i Rom! Og fire etapesejre undervejs. Tænk at Danmark har fået sig en gedigen sprinterkonge.
Nick er også på podiet (igen) hos hans største fan, medgangs statistikkernes formand … 🥳 Nick er meget populær i de kredse, så der mangler kun en pink førertrøje
"We didn't underestimate them. They were just a lot better than we thought” 🙈 #KSDH 🤍 #KTBFFH 💙
Annonce