Snak

Mere indhold efter annoncen
Rikke, jeg mener bestemt ikke der er noget galt med lidt pragmatisme.
Jeg mener jo faktisk, at have Ange været en smule pragtfuldt i stedet for stædig, havde han stadig været jeres manager.
He he - pragtfuld.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
@Rikke, beklager det var bestemt ikke rettet mod dig. Nok mere ironisk rettet på den ret absurde situation, at klubben fyrer træneren efter at man har vundet det næststørste europæiske trofæ og den første rigtige pokal i 17 år. Og kvalificeret sig til Champions League. I Roma ville de have rejst statuer af træneren og sunget hans navn i gaderne i Trastevere hele sommeren.
@Wise
Hm, jo, tillykke med Rorys søn. Jeg håber at han efter at have scoret sejrsmålet mod City i Fifantino-finalen løber ud på sidelinjen og jubler op i hovedet på catalaneren.

Men trods altid en trøst at han trofast holder sig til de blå farver. Og en ære at være feeder-klub til de kongeblå.
1. Sarah
2. Le
3. Sidse
4. Catrine
5. Divia
6. Louise
7. Natasja
8. Caroline
FCN
Mere indhold efter annoncen
Annonce
PS, 🟢Nick

Når nu du er fra Nordjylland; hvorfor er den gode Matilde Alexandra ikke med på listen?

Lina Rafn er i øvrigt lige noget for mig!
FCN
1. Sidse Babett - Knudsen
2. Louise Herping
3. Sarah Grunewald
4. D. Das
5. Laudrup - Dufour
6. Le Gammeltoft
7. Natasja Krone
8. Karoline Wosniaki

Marie Bjerre?
@ Afløseren

Jeg kender overhovedet ikke Matilde Alexandra, men hun får lov at deltage i kåringen - det samme gør Marie Bjerre.

De sættes ind i hhv. pulje 7 og 8, der dermed bliver 9-kvinders-puljer.

Det betyder ikke, at Ida Corr - eller for den sags skyld Pernille Blüme - også kan komme ind ekstraordinært.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Barca-transfernews :

Toni Hernández, Dro og Jofre Torrents er de La Masía-spillere, der rykkes ind i Flicks trup - hhv. 2 x 10´ere og venstre back.

Gerard Martín rygtes til PRL, evnt afløser Alex Grimaldo.

Ansu- Fati-udlejning til Monaco lige på trapperne.

Barca vil give Ter Stegen næste års løn for at rejse denne sommer.

Lenglet tæt på at skifte transferfrit til Atl. Madrid.

De sidste detaljer er ved at blive færdiggjort i forh. til Joan Garcías skifte.

Rafael Leao, Ademola Lookman, Luis Diás og Nico Williams er inde i billedet som ny venstrre wing.

Frenkie De Jong lader til at forlænge sin kontrakt meget snart, men lige nu driller, at hollænderen er i gang med at udskifte sin agent.

Rygter om et Chelsea bud på 75 mill. euro for Fermín López - Chelsea må finde en anden.

De Jongs forlængelse, Ansu og Lenglets afgange og "fyringen" af Ter Stegen skulle sikre tilpas luft i lønregnskabet til at Olmo-problematikken ikke genopstår denne sommer og nye transfers kan komme til + de gennemførte kontraktforlængelser med indbyggede lønforhøjelser.
Kopieret fra Liverpool-tråden d. 17. maj 2025 : "Her fra skal i øvrigt lyde et tillykke og et tak til Barcelona for at redde fodbolden."
Annonce