Snak

Mere indhold efter annoncen
De hvide er dys den her tid. Men lige nu rolig og idyl. Vini blev jo Moth iaftes så ranglen og sutteklud er puttet væk- until next time.God kamp til de 11 læderbukser mod de belgiske vafler
Hm! Stadig 0-0 i München, ikke meget smadder over det.
Og City-kvinderne er stadig bagud 0-1 mod Chelsea da vi går ind i overtiden.
Og så blev det officielt: City taber igen.

Fodbold er noget lort!
EINS ZU NULL FÜR DIE BAYERN! ❤️⚽🍺
Kun een ting at gøre- hent næsehornet som ny coach... Efter flere dages analyse foretaget af eksternt byreau i klubben må det være eneste rette outcome.
Et par absurd ringe kendelser i Bayern-kampen. Kims anden advarsel og udvisning var helt latterlig, men det andet straffespark til Bayern var endnu værre. Kosmisk retfærdigt at Kane brændte.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jow jow da, fem ud af seks engelske klubber formåede at vinde deres europæiske kampe i denne CL-runde. Alle fem ligger nu i Top 8. To af holdene trænes endda af trænere der hævdes at være mere fyringstruede end dig, Pep Guardiola. Things that make you go hmm! Og hånden på hjertet, er det let at forestille sig Man City slå Borussia Dortmund eller Olympique Marseille med to-tre mål til nul i øjeblikket? Mmmmnej..!

Skål og tillykke til aftenens vindere, røde som blå og stribede.🍺
Ifølge The Sun vil Cole Palmer gerne tilbage til Man City, hvis Enzo Maresca bliver ny City-træner. Han er angiveligt ved at være træt af storbyen, har hjemve og vil gerne flytte tilbage på sit gamle værelse. Men Maresca alligevel – hvad med Kompany?
Jeg synes sgu, I er lidt hård ved Pep og hans stilkarakter for frie øvelser på is.

Det er da ikke nogen sensation, at én europæisk letvægter slår en anden... 😈

Bliv herinde eller be careful out there - take it isey.
Rene pokaler skinner bare flottere. Next season - måske også med Justice for 115...
Jo, Pep kunne da i stedet for det foreslåede jordomrejse-krydstogt også overveje at søge ind hos Holiday On Ice; rollen som Fedtmule skulle vist være ledig.
Alisha Lehman skifter til Leicester. Damn! Der var ellers én der havde kunnet få mig til at se nogle af Citys damekampe. Eller, måske var det så egentlig meget godt, at det gik som det gik...
Annonce