Snak

Mere indhold efter annoncen
@Leeds/City
Nååh, Livra, jo tak, det ville da være fint. Men sommerens transfervindue synes meget langt væk, med mindre de allerede har underskrevet aftalen?

Spændende med Carl Mar. Men det kan godt være man til den tid skal udvise ekstra agtpågivenhed ved besøg i Madrids parker, når han indleder sin genoprejsning af Real efter sit selvudviklede "Skid I Skoven"-koncept. 💩😆
Korrekt med Livra. Til sommer den vist done deal. Elliot Anderson leder City stadig fter ift closing January deal.Spændende om det lykkedes. Du havde nok en hed drøm i nattens lyseblå skær fra gadelygten det var Vini😅
Intet at melde om Leeds som i ingenting. Hey truppen er jo også den bedste i Yorkshire. Så har man jo Haaland 2.0 i perioder i DCL. All good.
Med 13 rød Tuborg er det svært at råbe “billigt mesterskab”

Selvom der er pant at hente for missionærerne
"We didn't underestimate them. They were just a lot better than we thought” 🙈 #KSDH 🤍 #KTBFFH 💙
I har tidligere postet noget om Brighton boller😁. Den er jeg ikke helt oplyst om hvad indeholder af fakta,humor, skæv humor og evt ageren under bæltet😁 Iaften er der så mulighed for bolle(r) i det the Toffees tager imod Brighton.

Må den bedste kvinde score og bedste looking hold vinde i stil med Lehmann.
Med 13 rød Tuborg er det svært at råbe “billigt mesterskab”

Men Wise... Som du har kunnet læse mange andre steder, så ligger Arsenal, hvor de gør, mens de har stillet med B-holdet! Der har ikke været tale om rotation eller brug af andre formidable spillere fra førsteholdstruppen; der har jo været tale om decideret no-names! :D

Ovenpå mine 13 røde tuborg, vil jeg gerne liige fortynde lidt med 13 hindbærbrus med gammel dansk. Det bliver en lang weekend.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Som du har kunnet læse mange andre steder, så ligger Arsenal, hvor de gør, mens de har stillet med B-holdet! Der har ikke været tale om rotation eller brug af andre formidable spillere fra førsteholdstruppen; der har jo været tale om decideret no-names
hahahahaha - KLASSE!

Verdens bedste jf. Pep - tror der er noget han har misforstået
"We didn't underestimate them. They were just a lot better than we thought” 🙈 #KSDH 🤍 #KTBFFH 💙
For nogle år siden, døbte, den daværende trådholder, Brighton scoringer mod Liverpool som Brighton-boller. Brighton vandt en dag 3-1 (tror jeg) mod Liverpool og Kurt Jimmy (kært barn har mange navne) skrev om der blev serveret 3 Brighton-boller med Cocio, denne aften i bulen.
Det gik nogle en del på og anmelde-knappen, var formentlig rødglødende.
Så er den bare kørt videre derfra - så en Beighton-bolle startede som en scoring af Brighton mod Liverpool.
Noget i den retning, er historien bag.
City har så også haft for vane, at modtage en del Brighton-boller.
de boller og den cocio kunne noget helt specielt - som man siger. Det sæt har endda et navn "Heskeyshotfired" :D
"We didn't underestimate them. They were just a lot better than we thought” 🙈 #KSDH 🤍 #KTBFFH 💙
Takker for update vedr de berygtede boller. Med det in mente vil jeg ud at købe boller til weekendens kampe. Ok så trådstarter fik fornærmet dem i kalder de dysfunktionelle ovre i rød blok. Arhhr er det ikke lige lidt nok til han blev ført på skafottet. Nå men han kommer nok tilbage på givet tidspunkt.
Iaften er der som sagt lårbasser ad libitum,når Everton møder Brighton.

Tror også der bliver gang i den på Millerntor iaften og late night district efter midnat💃. God aften til de hårde drenge i baren og held og lykke i weekenden.
Minder lige om City, Leeds og Real Madrid smadrer gennem i weekenden.

Nu nævner Jggj Alisha- Lehmann. Nu har jeg lige set et klip med Pamela Bardot- velbekomme Gents og gysse. Spænd hjelmen.
Annonce