Snak

Mere indhold efter annoncen
Heskey, du er ofte uenig med os herinde, i det ævl vi skriver - i ovenstående er vi mange der er uenige med dig😜

Akkurat som Klopptimisten håber at Pep bliver hos City mange år fremover! 😆
Det var vi også! Men symptomatisk for hele sæsonen er top- og bundniveau over en kamp vildt svingende og det koster så mange point.

Og derfor jeg ikke tror på man kan komme i top 5, da det nok kræver 8-9 sejre i de sidste 13 kampe. Det tror jeg ikke er muligt i nuværende forfatning og med den trup der er til rådighed.
Derfor er jeg nok også fortaler for, at man først skifter Slot ud til sommer.
Men så kommer næste udfordring.
Kan man få Alonso, når man ikke er i CL?
Kan man få Alonso, når man ikke er i CL?

Man kan vel sige at glansen også er gået lidt af Sankt Alonso. Alt andet lige må tiden i Real også føles som lidt af et nederlag for ham. Mon ikke det faktisk kun øger appellen ved Liverpool for ham, hvis det bliver lettere at lave en positiv "her-kom-jeg"-kurve, hvor det "kun" drejer sig om f.eks. Europa League og at genrejse Pool som en Top 5-klub og mesterskabsudfordrer?
Det kan du have ret i! Men vild deroute for Slot og Liverpool og kan ikke tro at ejerne kan acceptere det. Trods hans bedrift sidste år.
Dommarumas redning på Mac Allisters (tror jeg) afrettede skud lige inden 2-1 målet, var simpelthen fremragende 👏🏻

Fantastisk shot-stopper, men til tider tvivlsom med fødderne og ude i feltet.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Andib.
Valencia er skam en klub der har oplevet op/nedture bla 8o erne. Så chl finalen de tabte 0-3 til Real Madrid. Men også finale på Ullevi så jeg. Gennem årene haft store profiler: Canizares,Juanfran,Angloma, Arnesen. Specielt Mendieta husker jeg bedst på midten. Og så var Valencia jo leveringsdygtig i en vis David Silva til City. Respekt for Valencia. Uagtet selve resultatet er det en klub der er populær og historisk. Men nu opbevares den hellige gral jo som bekendt i katedralen- så måske det giver en sejr.
@Grealish

Det var det fedeste hold i starten af 00´erne netop der hvor de var i CL-finalerne. Claudio Lopez var også en herlig spiller. Romario var også ganske kort forbi.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Donna´en er fabelagtig på stregen, mere ordinær i feltet og decideret dårlig med fødderne. Men som Michael Laudrup plejer at sige, så burde arbejdet med hænderne vel også være det vigtigste i bedømmelsen af en målmand?

Med mindre man har en træner, der insisterer på at målmanden skal mestre tikitaka. Og derpå siger ja til at hente Donnarumma til klubben...
Bliver lidt for fesent defensiv fodbold fra Valencias side lige nu.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Damn! Nu har jeg allerede brudt mit løfte to gange om ikke at trashtalke catalaneren mere i aften. Som skorpionen sagde: "I can´t help it, it´s in my nature!" 😜🦂
Annonce