Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg syntes ikke, at jeg puster til nogen ild.


Fedt. Så har du jo dit på det rene.

Men når han bliver ved med de subtile stikpiller i det ene indlæg efter den andet, så reagerer jeg fra tid til anden på det.


Hvordan reagerer du?

Er det slet ikke en mulighed for dig, at ignorere en specifik bruger eller nogle specifikke kommentarer her på et anonymt fodboldforum?
Jesus! Så har man da brug for 14 dages ferie efterfølgende. Den er jo spiralen uden ende...

Nå, er vi ved at være klar til aftenens afklapsning af de (normalt) gulklædte tyskere? Jeg tror at jeg vil være lidt behersket i mine forventninger i dag og tippe 3-1 til City.
Jeg vil anbefale at se Milan - Zagreb hvis i savner lidt underholdning og flotte mål ⚽
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
City Starting XI
I aften skal Manchester City møde det tyske tophold Dortmund.
Som altid er det helt store spørgsmål om City kan få Ederson og Defensiven til at fungere over samtlige 90 minutter?

En anden vigtig faktor er om City kan få Tikitaka´ til at køre 100% uden dumme boldtab, fejlafleveringer og upræcise assists og indlæg i modstanderens målfelt?

Jeg har selvfølgelig en forventning om, at City sætter sig solidt på kampen og er toneangivende, boldbesiddende og skarpe i alle tre kæder. Og sidst men ikke mindst at vores offensiv koldt og kynisk scorer på de målchancer, som kommer i løbet af kampen.

Her er City Starting XI
4-3-2-1 formation
Ederson
Stones,Akanji, Ake, Cancelo
De Bruyne, Rodri, Ilkay
Mahrez, Haaland, Grealish.

Der kommer muligvis City Halftime alt efter humøret😁
Men City Match Report med den berygtede The Verdict kommer med garanti efter kampen👍
moderator
@R3DJ4Y

Advarslen her kommer ikke blot fordi Citizens nævner Liverpool ekstremt meget, men fordi der er en forhistorie, hvor han adskillige gange er kommet med stikpiller og ekstremt sløje kommentarer, hvorfor han både har haft karantæne og fået advarsler. Og det har ikke hjulpet, at han så konsekvent melder sig ud, når folk rent faktisk prøver at udfordre sagligt på de kommentarer han er kommet med. Der har været enormt mange brugere der har været irriterede over adfærden - og ikke kun Liverpool-fans. Derfor er der lidt ekstra fokus, da jeg kan se hans fokus på Liverpool igen er ret voldsomt. Han er skal udmærket klar over at snoren ikke er specielt lang. Dét her var primært en friendly reminder.

Og ja, der er skam også af og til angreb der kører den anden vej. Der har derfor også været både advarsler og karantæner i den retning. Men hvis det er indlæggene fra Badazz og DBR du refererer til her, som aktivitet der skulle kunne sidestilles med aktiviteten fra Citizens skyder du pænt meget forbi målet.

Men støder du på konkret adfærd, der går imod reglerne herinde, så skal du da bare anmelde. Vi fanger ikke alt, men det hjælper os at blive henvist til indlæg, der bryder med reglerne.
https://kortlink.dk/sudv
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@JGGJ
Skal vi åbne City Baren og Sepp med gratis servering?
Geddar, jeg kender udmærket historien. Har læst med i en del tråde, i mange år. Jeg er en meget aktiv, passiv bruger.

Jeg tænker ikke på nogen specifik bruger. Bare dem der jævnligt vender tilbage til denne tråd og forventer en dialog. Manden skylder dem intet svar. De ved, at han har valgt at ignorere dem og med sin gode ret. Vi er på et anonymt fodboldforum. Jeg forstår det ikke…

Til Blå Stue: Jeg håber ikke at jeg mudrer jeres tråd for meget til. Hvis jeg ødelægger hyggen, så sig til og jeg stopper. Skål.
@R3DJ4D
Du er altid meget velkommen her på City Tråden og i Blå Stue 24/7.👍
Ligesom Geddar, Vince71, Wise1964, Scholes og Tintin9, så er der blevet sagt, skrevet og påtalt i en sober og ordentlig tone omkring mig og City Tråden. Det samme gælder også du R3DJ4D.

Du bestiller fra City Baren eller Restaurant Sepp anytime you want to.
Eller bare kommer forbi og får en hyggesnak i Blå Stue👍😁



Bare dem der jævnligt vender tilbage til denne tråd og forventer en dialog.

Jeg forventer nu ikke den store dialog (med ham), men det er trættende med de konstante stikpiller.
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
Jep, på høje tid at åbne baren. RD..osv., du er da selvfølgelig velkommen. For mit vedkommende må en Ale no. 16 være en passende begyndelse. Let the game begin! 😃🍺
Annonce